Wraps! Lekker veelzijdig: je kunt er namelijk alle kanten mee op. Lekker voor de lunch maar ook voor het avondeten. Wist je dat je ze ook heel eenvoudig zelf kunt maken? Eigenlijk is het zó ontzettend eenvoudig dat je, je bijna gaat afvragen waarom je ze nog kant en klaar zou kopen. Nou heb ik niets tegen wraps uit een pakje maar zelf maken is even zo makkelijk én ook nog eens ontzettend lekker. Vandaag vertel ik je precies hoe je deze heerlijke, luchtige, zachte wraps helemaal zelf maakt.
Eigenlijk heb je maar heel weinig ingrediënten nodig voor dit recept en zeer waarschijnlijk heb je de meeste wel in huis. Tarwebloem, zonnebloemolie en een beetje bakpoeder die voor wat extra luchtigheid zorgt. Verder een beetje lauwwarm water uit de kraan en een lekkere snuf zout. En een paar theedoeken bij de hand om ze af te dekken. Dat is eigenlijk alles, even een ruim half uurtje van je tijd (waarvan je ook nog eens 15 minuutjes lekker kan relaxen 😉 terwijl het deeg dat ook doet ) en klaar zijn ze!
Zelf vind ze heerlijke voor een makkelijke lunch. Wat kip, sla, tomaat, komkommer en een beetje dressing en je hebt heerlijke wraps voor de lunch. Voor het avondeten zijn de mogelijkheden natuurlijk eindeloos maar om je alvast wat inspiratie te geven vind je hier enkele heerlijke recepten:
Zo! Genoeg ideeën & inspiratie, de hoogste tijd om aan de slag te gaan met deze heerlijke, luchtige, zachte wraps die je écht en keer zelfgemaakt moet hebben.
Tip: mocht het deeg erg plakkerig zijn kun je altijd wat extra bloem toevoegen. Als het deeg juist een beetje droog is kun je er wat extra water bij doen. Doe dit altijd beetje bij beetje en kneed het daarna weer goed door.


Ingrediënten
- 250 gram tarwebloem
- 150 ml lauwwarm water
- 1 theelepel bakpoeder
- 4 eetlepels zonnebloemolie
- zout
Zo maak je het (bereidingswijze)
- Doe alle droge ingrediënten samen met een flinke snuf zout in een kom en mix door elkaar.
- Voeg dan 3 eetlepels zonnebloemolie toe en terwijl je aan het kneden ben voeg je beetje bij beetje het lauwwarme water toe.
- Bedek het aanrecht met bloem en kneed hierop het deeg verder tot een egale deegbal. Maak de kom schoon.
- Draai van het deeg 6 balletjes van gelijke grote en doe deze weer terug in de schone kom.
- Giet hierover 1 eetlepel zonnebloemolie en draai de balletjes er even in om zodat alle kanten bedekt zijn met de zonnebloem olie.
- Dek af met een natte theedoek en laat het geheel een kwartiertje rusten.
- Zet een ruime koekenpan op het vuur en rol een van de bolletjes uit tot een ronde tortilla.
- Doe deze in de hete koekenpan en bak de tortilla om en om gaar (ongeveer 30-45 seconden per zijde). Herhaal dit tot je van alle balletjes een tortilla wrap hebt gebakken.
- Leg de tortilla's op een bord en dek deze af met een vochtige theedoek. Je kunt de tortilla wraps direct eten. Eet smakelijk!
Labels/ merken in dit artikel kunnen onderdeel zijn van een betaalde samenwerking. Sommige links op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.



Hai Eef,
Wat een leuk en simpel recept weer! Wij koken al heel lang en heel vaak jouw recepten, al dan niet met onze eigen twist. Het is altijd goed te maken en superlekker! Even een vraagje over dit recept (en andere ‘deegrecepten’); kan dit ook gekneed worden in de keukenmachine? Ik heb nou 15 minuten staan te kneden voordat het ergens op begon te lijken, en dat is nou niet bepaald mijn hobby ????
Vrolijke groet,
Yvette
Wat ontzettend leuk om te lezen, dankjewel ???? Ja, ik gebruik zelf vrijwel altijd een keukenmachine met deeghaak om deeg te kneden. Veel makkelijker 😉
Het is een goed recept…heerlijk en makkelijk om temaken veel lekkerder als de kant en klare uit een pakje..
Wat leuk om te lezen! Dankjewel 🙂
Hoi,…heb het recept gevolgd…mijn wraps waren ‘te’ krokant om op te rollen…
Is er een oplossing voor dit probleem?
S.S.
Direct na het bakken afdekken met een droge theedoek. Dan worden ze lekker zacht en blijven ze warm 🙂
Een toprecept
Ik heb het in de broodmachine gedaan.
Ik heb patentbloem gebruikt met 1/5 deel speltmeel.
Eerst was het te plakkerig. Toen heb ik er een beetje meel bij gedaan tot er kruimels kwamen niet in de bol gingen. En daarna een heel klein beetje water tot alles aan de bol bleef plakken.
Dan heb je daar heb afwas van en verder geen omkijken en je wordt niet moe?
Als saus neem ik vaak yoghurt met kwark met wat gedroogde bieslook, peterselie, knoflook en wat chilisaus en een klein beetje Maggi
Dat klinkt heerlijk! Fijn dat het zo goed gelukt is 🙂
Ik wil het recept een keer proberen. Kan ik ook volkoren tarwebloem gebruiken?
Dat zou moeten kunnen, voeg indien nodig wat extra bloem of juist water toe tijdens het kneden.
We moeten ze nog bakken, maar inderdaad echt teveel water zoals anderen al opmerken. Patent tarwebloem gebruikt en ik moest echt nog veel bloem toevoegen voordat het een werkbaar deeg was.
Tevens leuk dat je de hoeveelheden van het recept automatisch kan laten berekenen, maar met eetlepels werkt dat natuurlijk niet zo goed. 5.33 eetlepel olie hahaha
Hi Isa, het lijkt me dat dat wel een beetje voor zich spreekt 😉 Elk bloem is anders en zeker met een warme dag als gister is het goed mogelijk dat het deeg plakkerig is. Goed dat je wat extra bloem erbij hebt gedaan
Heerlijk recept, ook fijn eenvoudig. Ik heb 1 vraag: heb je enig idee waarom mijn wraps niet goed op te rollen zijn?
Dan kan verschillen per merk, maar ook of je ze van te voren even verwarmd in de pan? Dat doe ik zelf altijd even en dan zijn ze sowieso ook makkelijker om te vouwen.
De smaak is goed maar ik krijg ze niet zo mooi rond als in een pakje. Hahaha moet nog veel oefenen. Haha.
Dat is toch juist het leuke en mooie aan zelfgemaakte wraps 😉
Hallo Eef. Kun je de bolletjes voor wraps ook invriezen. Bvd Willy
Hi Willy, ik heb dat nog niet geprobeerd. Persoonlijk zou ik ze bakken, laten afkoelen en dan invriezen, maar je kunt het uiteraard proberen 🙂
Ze smaken lekker, maar zien er niet uit! Heb je soms tips om ze dun te krijgen en zonder scheuren naar de pan te krijgen? Bedankt!
Ze smaken lekker, maar zien er niet uit! Heb je soms tips om ze dun te krijgen en zonder scheuren naar de pan te krijgen? Bedankt!
Een pan met een goede antiaanbaklaag gebruiken dan moet het eigenlijk geen probleem opleveren 🙂
Dat kan goed Dinie, het ene soort bloem neemt makkelijker vocht op dan het andere soort 🙂
Dat kan goed Dinie, het ene soort bloem neemt makkelijker vocht op dan het andere soort 🙂
Ik heb ook wat water laten staan. Gewoon beetje bij beetje water erbij doen tot ik een spoepel deeg je had. in korte tijd twee keer gemaakt. Perfect! Ik hou zo van wraps. Tweede keer er wat komijn en knoflook door gekneed. viel ook in de smaak. Recept bewaard want dit is zó de moeite waard dat ik niet begrijp waarom ik dit niet eerder probeerde. Ach ja, vakantie hè?
In ieder geval erg bedankt. Volgende keer je naanbroodjes proberen.
Ik heb ook wat water laten staan. Gewoon beetje bij beetje water erbij doen tot ik een spoepel deeg je had. in korte tijd twee keer gemaakt. Perfect! Ik hou zo van wraps. Tweede keer er wat komijn en knoflook door gekneed. viel ook in de smaak. Recept bewaard want dit is zó de moeite waard dat ik niet begrijp waarom ik dit niet eerder probeerde. Ach ja, vakantie hè?
In ieder geval erg bedankt. Volgende keer je naanbroodjes proberen.
Dat lijkt me lekker komijn en knoflook erdoor! Ga ik eens proberen , dank Pom 🙂
Je gebruikt veel te veel water.
Ik denk dat dat een abuis is.
Groeten, Marianne
Je gebruikt veel te veel water.
Ik denk dat dat een abuis is.
Groeten, Marianne
Nee, zo maak ik mijn wraps 🙂
Wat zien je wraps er goed uit. Ik heb gisteren geprobeerd om ze te maken. Eigenlijk 2 keer want ik dacht dat ik het misschien fout had. Het was namelijk een natte erg plakkerige brij, waar ik echt geen balletjes van kon draaien.
Ik snap er niets van en hoor graag van je.
Alvast bedankt
Sorry vergeten er bij te vermelden dat de tomatensaus en het gehakt heerlijk waren.
Wat jammer om te lezen Nancy, goed dat je even een berichtje stuurt! Het kan dat het deeg wat plakkerig wordt, soms gebeurd dat en dat kan ook te maken hebben met het vochtige/ warme weer van gister misschien. Je kunt in dat geval prima wat extra tarwebloem toevoegen. Begin dan te kneden met één hand zodat je de andere schoon houd en strooi wat bloem over het aanrecht. Kneed daarop het deegje en voeg indien nodig steeds een klein beetje bloem toe tot je een compacte bol hebt. Als het deeg te droog is kun je wat extra vocht toevoegen. Ik zal dit ook direct even in het recept verwerken mochten meer mensen hier tegenaan lopen. Hoop dat het met deze tips wel gaat lukken 🙂 Goed om te horen dat de rest van het gerecht geslaagd was!
ik had dat ook, dank je voor de tip. dacht dat het misschien kwam omdat ik speltbloem gebruikte. heb wat meer gebruikt nu is het goed.
Ja dat is echt de ene of de andere keer. Een beetje extra bloem kan wonderen verrichten 🙂
GebeurT :-p
Zelfs bakkers kunnen niet voorspellen hoe het deeg reageert, te plakkerig of te droog. Dit heeft ook te maken met de bloem. Dezelfde bloem valt soms droger uit dan de volgende keer. Dus dit is met alle deeg zo. Als het te droog is, voeg dan een theelepel water toe. Dit maakt meestal al een enorm verschil.
Als het te plakkerig is, een flinke kwak bloem erbij.
Zo. En dan ga ik nu zelf deze wraps maken 🙂
[…] Zelf Wraps Maken […]
Heerlijk, hoelang kan je ze bewaren na het bakken?/
Ik zou ze niet bewaren na het bakken dan kun je beter het deeg of de deegballetjes bewaren in de koeling en deze opbakken wanneer je ze gebruikt. Het deeg kun je cira 2-3 dagen wel afgesloten bewaren in de koeling, de wrap is het allerlekkerst vers gebakken 🙂
Kan je ze bewaren en de volgende dag eten met d lunch?
Ik heb het zelf nog niet probeert, maar zelfgemaakt brood kun je niet heel lang (lekker) bewaren dus ik zou het gewoon even uitproberen. Desnoods even een beetje nat maken de volgende dag en oppakken in de pan of oven.
Ik heb deze net gemaakt en mijn tortilla’s zijn ipv lekker zacht, hard en niet te vouwen. Wat heb ik fout gedaan?
Wat jammer om te horen! Het is wat lastig om vanaf hier te bepalen waar het mis is gegaan, het kan meerdere oorzaken hebben. Zoals dat het water niet lauwwarm is geweest, je het niet lang genoeg (of te kort) gekneed hebt of dat je het te lang gebakken hebt. Kun je hier iets mee?
misschien in vriezen zou ook kunnen doe ik ook met brood
Bewaren ??? Die moet je gelijk opeten…
Ziet er goed uit joh! Typisch iets wat ik zonder er bij na te denken in m’n winkelmandje gooi, maar eigenlijk wel heel makkelijk zelf te maken!
Dank je wel 🙂 Echt hé dat had ik dus ook en toen dacht ik DIE ga ik eens zelf maken, zelfgemaakte wraps zijn echt zo lekker!
Eigenlijk is alles wat je zelf bakt het allerlekkerst! Ze zien er goed uit.
Daar kan ik je natuurlijk geen ongelijk in geven 😉 Dank je wel!
Is echt een super recept!
Heel snel gemaakt en tig keer lekkerder dan uit een pakje!
Een aanrader!!
Wat leuk om te lezen! Dankjewel 🙂
Kan je ook andere bloem gebruiken ik heb namelijk een glutenvrij.
Dat zal ongetwijfeld, maar glutenvrij bloem kun je normaliter niet 1 op 1 vervangen dus dan zou je dat moeten omrekenen.
Hoe maak je van het bolletje snel een platte tortilla?
Door het uit te rollen, zie stap 7
Ik heb ze gemaakt, ze zijn lekker maar droog en stug.misschien meer water. Ik heb niet alles erbij gedaan omdat het deeg zo nat werd. Heeft iemand een tip?
Het zou kunnen dat je dan vocht mist. Heb je het water echt beetje bij beetje erbij gedaan? En genoeg olie? Wij gebruiken altijd maatlepels voor onze recepten. Het kan ook zijn dat je ze te lang gebakken hebt.
Zijn deze tortilla’s ook geschikt voor in de oven?
Je bedoeld als enchiladas? Dat kan zeker.
Kun je de wraps invriezen
Dat kan, het lekkerste is natuurlijk wel vers gebakken 🙂
Vandaag dit recept met grof volkorenmeel gemaakt. Veel lekkerder, want ik vind de kant – en – klare wraps altijd een beetje zurig. Echt heel lekker, en fijn om dit gewoon zelf te kunnen maken! Bedankt Eef!
Wat leuk om te lezen, dankjewel 🙂
Is het niet teveel olie?? Mijn deeg blijft plakken als kauwgom. Ik kan er echt geen bolletjes van maken. Heb al meer bloem toegevoegd maar dan nog…
Elk soort bloem reageert anders en kan meer vocht opnemen of minder. Blijf goed kneden zodat de gluten hun werk kunnen doen i.p.v. er direct iets bij te doen 🙂
De hoeveelheid water is inderdaad teveel. Inmiddels 4 keer dit recept gevolgd en ik kom elke keer uit op 150 tot 175 ml water. Het beetje bij beetje toevoegen van het water is een hele goede tip! Je hoeft niet alles erbij te schenken.
Hi Martin, ik snap niet helemaal wat je bedoelt met te veel, in het recept staat inderdaad ok 150 ml water ;-). Heel fijn dat het is gelukt!
Goed recept! Ik heb het gemaakt met groot deel maismeel, smaakte verrassend goed. Natte theedoek erover is ook een goed idee. Wij eten nooit meer kant en klare wraps.
Wat leuk dat je dat even laat weten, dankjewel voor je reactie 🙂
Kan de wrap ook ingevroren worden?
Dat kan maar vers gebakken is wel echt het lekkerste