Mexicaanse taco’s met gehakt. Dit recept is heel makkelijk én heel lekker. Precies waar ik van hou, zeker voor drukke doordeweekse dagen. Je zet deze taco’s met gehakt in 20 minuutjes op tafel zonder dat je daar een pakje of zakje voor nodig hebt. Heerlijk gekruid gehakt, paprika, mais en nog meer lekkere smaakmakers. Echt een aanrader!
Taco’s ik ben er dol op! Zowel de lekkere knapperige (hard shell) taco’s als de zachte (soft shell) taco’s. Ik gebruikte voor dit recept de zachte, kleine tortilla’s, maar je kunt ook de knapperige taco’s gebruiken. Die keuze is uiteraard aan jou. Het recept blijft even lekker kan ik je uit ervaring vertellen 😉 .
Makkelijke taco’s met gehakt
Makkelijk kun je dit recept ábsoluut noemen. Je hebt er namelijk maar weinig voor nodig en de bereiding is echt heel eenvoudig. Als ik die twee af kan vinken, is het wat mij betreft een makkelijk recept te noemen. Zeker als je het ook nog eens binnen 20 minuten op tafel kunt zetten. Dat doet trouwens absoluut niet onder voor de smaak. Door het gebruik van een lekkere taco kruidenmix, die je zelf kunt maken, maar natuurlijk ook prima zelf kunt kopen, krijgt het gerecht heel veel smaak. Ik geef je beide opties.
Smullen van Mexicaanse taco’s
Wij hebben thuis echt gesmuld van deze Mexicaanse taco’s. Sowieso zijn we fan de Mexicaanse keuken. Andere populaire recept op mijn blog zijn deze simpele burritos met gehakt en chili con carne. Ook echte aanraders! Wil je liever op de vegetarische tour? Dan zijn deze vegetarische wraps met bloemkool ook erg lekker. De bloemkool bak je krokant met kruiden.
Verschil tortilla, taco’s, wraps en…
Even terug naar deze Mexicaanse taco’s met gehakt. Want zijn het nu taco’s, wraps of toch iets anders? Misschien ben je nog steeds in de war en ga je er vanuit dat taco’s die harde schelpen zijn. Nou, in Nederland worden de termen nogal door elkaar gebruikt. Maar hoe het echt zit heb ik voor de goede orde samen andere Mexicaanse gerechten er ook even bijgezet, is als volgt:
- Tortilla of wrap: alleen de ‘pannenkoek’
- Taco: tortilla met vulling
- Tostada’s: een geroosterde of gefrituurde tortilla
- Burrito: dubbelgevouwen tortilla en bevat altijd bonen
- Enchilada: opgerolde gevulde tortilla (gaat vaak nog in de oven met kaas erover)
- Fajita: tortilla met allerlei losse ingrediënten die je erbij serveert
- Quesadilla: twee tortilla’s met vulling ertussen op elkaar
- Chimichanga: gefrituurde burrito
Tot zover deze les Mexicaanse gerechten er zit trouwens ook nogal wat verschil in het vouwen van een aantal van deze gerechten, maar dat bewaar ik voor de volgende les 😉 . Tijd om aan de slag te gaan met deze heerlijke Mexicaanse taco’s!

Wat heb je nodig (ingrediënten):
- 1 ui (gesnipperd)
- 2 paprika's
- 250 gram gehakt (rund of half om half)
- 4 eetlepels taco kruidenmix
- 150 gram mais
- 100 gram geraspte kaas
- 8 taco's (kleine - gordita's)
- 1 avocado (in kleine stukjes)
- 125 gram zure room
- handje koriander (vers)
- olie, peper en zout
ZO MAAK JE HET (bereidingswijze):
- Verhit wat olie in een pan en fruit de ui aan.
- Snij de paprika's in kleine blokjes, voeg toe en bak even mee.
- Voeg het gehakt toe samen met de taco kruiden en bak rul. Voeg op het laatst de mais toe. Breng op smaak met peper en zout.
- Beleg de taco's met het gehaktmengsel, avocado, zure room, geraspte kaas, koriander en limoensap naar smaak. Eet smakelijk!
handig om te weten:
voedingswaarden indicatie (per persoon/ portie):
*Merknamen in dit artikel kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.
Kurt Hullenkremer says:
Hallo Eef,
wat ben ik blij met jou gerechten 🙂 ook dit recept was een TOPPERTJE 🙂 🙂
mijn twee Tienerzonen hebben ervan gesmuld, lekker buikje vol 🙂
Top, Dank u !!!
Groeten,
Kurt uit Antwerpen
Eef says:
Wat leuk om te lezen, dankjewel voor je reactie 🙂