20 min.
4.66 van 29 stemmen

Pasta met gehakt

Pasta met gehakt, een ontzettend lekker en makkelijke maaltijd voor doordeweeks. Binnen 30 minuten op tafel en ideaal om restjes groenten uit de koelkast mee op te maken. Met een romige tomatensaus, kruidig gehakt en pesto, zo lekker!

Voedzame pasta

Dit is de basis van ons makkelijke go to recept voor een snelle pasta met gehakt. Je kunt het recept aan houden of zelf nog lekker wat extra groenten toevoegen, denk bijvoorbeeld aan restjes groenten uit de koelkast. Spinazie, wat bleekselderij en courgette zijn er erg lekker bij en maken de pasta met gehakt extra voedzaam.

De saus is heel simpel met als basis natuurlijk knoflook, ui, tomatenpuree en tomatenblokjes. De saus is romig dankzij de mascarpone en heerlijk smaakvol dankzij de pesto en warme specerijen.

Snelle pasta met gehakt

Pasta met gehakt en tomatensaus

Er zijn natuurlijk een aantal klassiekers als het aan komt op pastagerechten. Deze pasta is wellicht geen traditionele klassieker, maar wel eentje om toe te voegen aan je lijstje! Hij is makkelijk aan te passen op wat je zelf in huis hebt en super lekker.

Naast deze pasta met gehakt heb je bijvoorbeeld ook een klassieke pasta bolognese (hier hebben wij overigens ook een vegan variatie op), pasta carbonara of een pasta pesto. Deze pasta met gehakt zit er mooi tussenin en staat in een mum van tijd op tafel!

Pasta met gehakt recept
Pasta met gehakt

Pasta met gehakt

Pasta met gehakt, een lekkere en makkelijke maaltijd voor doordeweeks. Binnen 30 minuten op tafel, ideaal om restjes groenten mee op te maken.
4.66 van 29 stemmen
Voorbereiding5 minuten
Bereidingstijd15 minuten
Totale tijd20 minuten
Check the recipe in English

Ingrediënten

4 personen
  • 300 gram pasta (naar keuze bijvoorbeeld penne of fusili)
  • 1 ui (gesnipperd)
  • 2 tenen knoflook (fijn gesneden)
  • 1 prei (in dunne ringen)
  • 1 eetlepel tomatenpuree
  • 500 gram gehakt
  • 400 gram tomatenblokjes
  • 3 eetlepels pesto
  • 3 eetlepels mascarpone
  • 1 eetlepel oregano
  • 1 eetlepel paprikapoeder
  • ½ theelepel kruidnagel (gemalen)
  • olijfolie, peper, zout, (Parmezaanse) kaas

Zo maak je het (bereidingswijze)

  • Kook de pasta zoals aangegeven op de verpakking beetgaar (al dente).
  • Verhit een beetje olijfolie in een ruime koekenpan en fruit de ui en knoflook even aan.
  • Voeg de prei en tomatenpuree toe en bak even mee.
  • Dan mag het gehakt erbij, bak dit rul en bruin terwijl je het op smaak brengt met peper en zout.
  • Als het gehakt gaar is voeg je de tomatenblokjes, pesto, mascarpone, oregano, paprikapoeder en gemalen kruidnagel toe. Bak even mee en breng verder op smaak met peper en zout.
  • Giet de pasta af en meng door de saus. Serveer naar smaak met geraspte (Parmezaanse) kaas. Eet smakelijk!
Voedingswaarde per portie
Calorieën: 610kcal | Koolhydraten: 72g | Eiwitten: 35g | Vetten: 21g | Verzadigd vet: 10g

Labels/ merken in dit artikel kunnen onderdeel zijn van een betaalde samenwerking. Sommige links op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.

Pasta met gehakt

52 gedachten over “Pasta met gehakt”

4.66 van 29 stemmen (25 stemmen zonder reactie)

Plaats een reactie