Traybake kip, broccoli en aardappel, alles op één bakplaat uit de oven! Snel, makkelijk en super lekker! De traybake bestaat uit lekker malse kippenbouten, gebakken aardappelpartjes en gegrilde broccoli met een simpele maar heel lekker kruiding. Krijg je al trek?
Wat is een traybake?
Een traybake is niets meer en niets minder dan een volledige maaltijd op één schaal uit de oven. Alle componenten bak je samen in de oven; lekker makkelijk, snel én weinig afwas. Win-win! Je kunt volop variëren. Denk bijvoorbeeld aan een traybake met verschillende groenten en aardappel, Of wat dacht je van een traybake met spicy kip, klinkt ook goed toch? Dan wil je deze kip piri piri zeker eens proberen! Vis is ook prima geschikt voor een traybake, zoals bijvoorbeeld kabeljauw uit de oven. Ga lekker met de seizoenen mee en gebruik verse seizoensgroenten.
Broccoli, kip en aardappel uit de oven
Heb je weleens broccoli uit de oven gemaakt? Dit is zo lekker! De broccoli gaart perfect, houdt een fijne bite én krijgt een lekkere gegrilde smaak. Hij mag een klein beetje donkere randjes krijgen, lekker juist!
Alles op de bakplaat
Ik gebruik een bakplaat voor deze traybake kip maar je kunt ook prima een grote ovenschaal gebruiken. Het belangrijkste is dat je voldoende ruimte hebt om alles goed te verspreiden.
Tip: je kunt de kip marineren terwijl de oven voorverwarmt maar het is nog lekkerder als je de kip de avond ervoor alvast in de marinade doet. Kook ze!
Wat heb je nodig (ingrediënten):
- 4 kippenbouten
- 2 tenen knoflook (fijn gesneden)
- 2 theelepels rozemarijn (gedroogd)
- 2 theelepels tijm (gedroogd)
- 1 citroen
- 750 gram gekruide aardappelpartjes
- 400 gram broccoliroosjes
- olijfolie, peper en zout
HANDIG OM TE HEBBEN:
ZO MAAK JE HET (bereidingswijze):
- Verwarm de oven voor op 225 graden.
- Meng in een kom 2 eetlepels olijfolie, knoflook, rozemarijn en tijm. Rasp de citroen en pers hem uit. Voeg 1 theelepel rasp en de helft van het sap toe. Voeg peper en zout toe naar smaak.
- Verdeel de marinade over de kippenbouten en laat deze marineren terwijl de oven voorverwarmt. (Helemaal lekker om de kip een dag van te voren alvast te marineren).
- Verdeel de aardappelpartjes over de bakplaat en bak ze nu 25 minuten in de voorverwarmde oven. Halverwege even omscheppen.
- Duw de aardappel aan de kant en leg de gemarineerde kip er na de 25 minuten bij. Zet de timer op 10 minuten.
- Doe de broccoliroosjes ondertussen in de kom en marineer met een beetje olijfolie, peper en zout naar smaak.
- Leg deze er na de 10 minuten bij en bak het geheel nu nog eens 15-20 minuten in de oven tot de kip gaar is. Schep de aardappels en broccoli halverwege nog even om. Eet smakelijk!
voedingswaarden indicatie (per persoon/ portie):
*Merknamen in dit artikel kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.
Nicoline says:
Lijkt me heerlijk recept en lekker makkelijk. Maar als ik het goed lees, worden de aardappeltjes in totaal 50-55 min gebakken in de oven op 225 gr (hete lucht?). Is dat niet erg lang?
Gina says:
Wat voor marinade gebruik je voor de kip.
Maris - Team Eefkooktzo.nl says:
Hoi Gina! Dat kun je lezen in stap 2 van dit recept 🙂
Matanja says:
Dit lijkt mij een lekker recept maar moet je rauwe aardappels gebruiken of voorgekookte uit de supermarkt?
Maris - Team Eefkooktzo.nl says:
Hoi Matanja! Voor dit recept gebruikte Eef gekruide aardappelpartjes uit de supermarkt 🙂
Joyce Wesseling says:
Dit ziet er lekker uit. Ga alleen ook wel zelf de aardappeltjes kruiden want ik ben niet zo van het voorgekruide spul
Groetjes
Joyce
Christa says:
Ziet er heerlijk uit, maar 25 minuten voor kippenpoten is dat niet erg kort?
Maris - Team Eefkooktzo.nl says:
De bereidingstijd voor de kip is 25-30 óf tot de kip gaar is. Ligt er dus aan hoe dik/ groot de bouten zijn die je gebruikt, dus verleng de tijd iets indien nodig 🙂
Bianca says:
Goede morgen,
Welke gekruide aardappels?
In de winkel diverse varianten verkrijgbaar?
Groet Bianca
Bea says:
Erg lekker