Pulled pork uit de slowcooker. Eén van de eerste recepten die ik ooit maakte uit de slowcooker: pulled pork. Pulled pork is langzaam gegaard varkensvlees. Je bereidt het op een lage temperatuur zoals in de slowcooker waardoor het vlees supermals wordt en je het uit elkaar kunt trekken (pullen). Zet die slowcooker maar vast klaar want dit recept wil je maken!
Het enige ‘nadeel’ aan pulled pork is dat je er procureur voor nodig hebt. Althans dat is het lekkerste. Procureur is varkensnek zonder been. Dit stuk vlees is namelijk bij uitstek geschikt om langzaam te braden op lage temperatuur. Je kunt ook schouder- of halskarbonade gebruiken (dit wordt gesneden van de procureur), maar vraag even aan je slager of hij procureur voor je heeft of kan bestellen.
Procureur, een stuk varkensvlees om langzaam te garen
Procureur is een mooi stukje gemarmerd vlees uit de nek van een varken. In Nederland niet heel gebruikelijk en daarom vaak niet te vinden bij de supermarkt, maar bij de slager of de groothandel kun je hiervoor zeker terecht. Hanos, Sligro en Makro hebben het vrijwel altijd liggen als ik er ben. Dus als je een pasje hebt, loop eventueel daar even naar binnen.

Zelf pulled pork maken
In de basis bestaat pulled pork eigenlijk uit drie onderdelen; het vlees (procureur), een kruidenrub met je favoriete smaakmakers en een sausje met een hoog zuurgehalte waardoor je het vlees gaart. Het hoge zuurgehalte zorgt voor mega mals vlees en het zuur proef je trouwens echt niet terug (althans niet als je mijn recept aanhoudt). Het is overigens geen ‘plas’ saus, want in de slowcooker heb je niet heel veel vocht nodig en de procureur verliest tijdens het bereiden ook al vrij veel vocht van zichzelf.

Lekker voor bij pulled pork
Het lekkerste is om pulled pork op broodjes te serveren. Op de foto had ik brioche broodjes gemaakt, die waren nog niet helemaal naar wens die dus maak ik snel nog eens en dan krijg je het recept van me. Maar deze hamburgerbroodjes staan al wel online en zijn superlekker om de pulled pork op te doen. Lekker samen met een frisse coleslaw of een knapperige rode kool salade en natuurlijk wat zelfgemaakte barbecuesaus mag niet ontbreken.

Slow, slower, slowst
Qua bereiden ben je gek genoeg nog geen 15 minuten bezig, maar je moet echt wel even geduld hebben voor de pulled pork klaar is in de slowcooker. Daar heb je geen werk aan, maar die tijd heeft hij wel nodig. Marineer het vlees, de procureur dus, de avond ervoor. Dat komt de smaak alleen maar ten goede. Je geduld wordt echt beloond met dit waanzinnig lekkere gerecht!
Tip: Maak één keer een grote(re) hoeveelheid, dan kun je het vlees invriezen en heb je later nog eens zo’n lekkere maaltijd!


Ingrediënten
- 1 kilo procureur
- 2 uien
- 2 eetlepels bruine basterdsuiker
- 1 eetlepel paprikapoeder
- 1 eetlepel zwarte peper
- 2 theelepels zout
- 2 theelepels piment
- 2 theelepels knoflookpoeder
- 1 theelepel kruidnagelpoeder
- 25 ml azijn (rode wijn azijn of een andere azijn die je lekker vindt)
- 1 eetlepel worcestersaus
- 1 theelepel suiker
- ½ theelepel chilivlokken
- snuf zout, nootmuskaat,
Ook handig:
Zo maak je het (bereidingswijze)
- Als eerste beginnen we met het maken van de kruidenrub. Meng alle ingrediënten voor de kruidenmix door elkaar.
- Verdeel de kruiden goed over het vlees en masseer het als ware een beetje in. Pak het vlees in met keukenfolie en laat het bij voorkeur een nacht lekker intrekken in de koelkast.
- Vlak voor je de gekruide procureur in de slowcooker gaat doen maken we het sausje door alle ingrediënten voor de saus te mengen.
- Snij de uien in halve maantjes en verdeel over de bodem van de slowcooker. Leg hierop de procureur (uiteraard zonder keukenfolie).
- Schep de saus over het vlees en zet de slowcooker op high voor ca. 5,5 uur.
- Na 5,5 uur kun je het vlees makkelijk uit elkaar trekken (pullen) en verdeel je het over de broodjes.
- Serveer met de barbecuesaus en een frisse salade zoals coleslaw bijvoorbeeld. Eet smakelijk!
Labels/ merken in dit artikel kunnen onderdeel zijn van een betaalde samenwerking. Sommige links op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.


Dit recept verscheen voor het eerst op 20 juli 2015 op www.eefkooktzo.nl en is op 15 januari 2021 geüpdatet met nieuwe foto’s en kleine verbeteringen in de receptuur.


Hallo Eef, hoe werkt het met die piment? Moet je die fijn malen of gewoon hele korrels door de rub?
Fijngemalen piment 🙂
Hoi Eef , wat een fantastisch recept. Vroeger maakte ik het van schouderkarbonades maar met jouw recept gelijk bij een boer in de buurt prachtige procureur besteld en nog een mooie prijs ook.
Er zit ook een nadeel aan, ik moet het voor iedereen maken haha. Die bbq saus is trouwens ook heerlijk. Volgende uitdaging is de pulled chicken. Groetjes Herman.
Oh wat goed om te horen! Succes 😉
Hallo Eef,
Kan je dit ook in de oven bereiden? Ik heb geen slowcooker. Op welke temperatuur en hoelang in de oven?
Kan het ook zonder worcestersaus en knoflookpoeder? Wat kan ik gebruiken in plaats van worcestersaus? Lees namelijk dat daar ook knoflook in zit en daar kan een gezinslid hier helaas niet tegen.
Ja hoor dat kan wel! Je zou wat sojasaus en azijn kunnen toevoegen.
Hoi, ik wil dit recept graag maken maar met 500 gram vlees. Moet ik dan alle ingrediënten delen of juist niet?
Yes, je kunt bovenaan het recept de porties aanpassen. In jouw geval dus 5 broodjes, dan berekend hij op 500 gram procereur.
Hoi Eef, allemachtig wat hebben wij genoten van dit recept. Had de pigment en kruidnagel poeder weggelaten want dat had ik niet in huis voor de rest precies jouw stappen gevolgd. Heb het 8 uur op low bereid en vlees viel zelf al uit elkaar. Echt een dikke 10! Bedankt en ga zo door
Wat goed om te lezen! Dank voor je reactie 🙂
Hoi Eef
Ik heb nu een stuk procureur van 2,5 kg. Ingrediënten wil ik dan x2,5 doen maar ben benieuwd of de tijden van de slowcooker aangepast moeten worden. Wanneer het vlees bereid is zou ik de rest evt in de vriezer kunnen doen. Zou je dit met of zonder saus invriezen
Ik zou eerst misschien de tijd met een half uurtje verlengen en dan even checken hoe het er voor staat. Je kunt hem altijd langer laten garen indien nodig! En ja, je kunt het prima invriezen. Misschien met een beetje saus, zodat als je hem opwarmt hij niet uitdroogt.
Prima recept. Heb wel veel vocht en uien over. Wat doe je daarmee?
Vorige keer geblunderd en door het vlees gedaan.
Ja dat kun je er gewoon doorheen scheppen.
Op de foto lijkt het vlees een korstje te hebben, is het na de slowcooker nog in de oven of onder de grill geweest?
Nee hoor! 😀
In de slow-cooker krijg je toch geen korstje?! De meesten slowcookers bakken niet!
Ik snap denk ik niet helemaal wat je bedoelt
Ik vroeg me hetzelfde af. De zwarte en donkere korst die je op de foto ziet bij het recept krijg je niet in een slowcooker zover ik weet. Als ik vlees een kleur wil geven en in de slowcooker wil doen moet ik het echt eerst aanbraden voordat het in de slowcooker gaat. Anders blijft het bleek. Dus mijn vraag is ook: is toevallig de pulled pork op de foto wel in de oven geweest?
Het is écht uit de slowcooker.
Is het veilig om de slowcooker aan te zetten wanneer je moet werken?
Ja dat doen heel veel mensen, maar je moet jezelf er natuurlijk wel prettig bij voelen.
Dit wil ik al zo lang een keer proberen, pulled pork! Ik heb besloten het te maken voor de feestdagen. Mijn vraag is alleen: kan ik het geheel ook op low zetten? En voor hoe lang dan? Dan heb ik toch het idee dat het vlees nog malser wordt. Of maakt dat niet veel uit en adviseer je 5,5 uur op high?
Goed idee! Ja kan hoor, maar dan moet het zeker 8 uur.