Orzo met gehaktballetjes. Een heerlijke romige orzo met kipgehaktballetjes, spinazie en artisjok. Dit is er eentje waarmee je punten scoort, maar ook eentje die super makkelijk is om te maken (maar… dat hoef je er niet bij te vertellen natuurlijk 😉 ).
Gerecht met artisjok
Het was voor mij niet heel gebruikelijk om artisjok te gebruiken in de keuken. Ik leerde artisjok nog niet zo heel lang geleden kennen en vorig jaar maakte ik dit ‘klassieke’ artisjok recept. Zo simpel en zo lekker. Artisjok is heel zacht van smaak en structuur en een tikkie citrus. Dat past ontzettend goed bij deze orzo met gehaktballetjes. De orzo is romig en goed gevuld met spinazie, de kipgehaktballetjes zijn op smaak gebracht met kruidenroomkaas, chilivlokken, Parmezaanse kaas en verse peterselie en dan die zachte artisjokharten met een (citroen)frisse smaak, heerlijk en net even anders dan ‘normaal’.

Orzo met gehaktballetjes
Simpel, maar bomvol smaak en een heerlijke zachte structuur. Zo kun je deze orzo met spinazie wel omschrijven. En het mooie is, het is echt niet moeilijk om te maken. Binnen een half uurtje heb je het al op tafel staan. Sowieso ben ik fan van orzo, deze orzo met kip is ook heerlijk en wist je dat orzo ook te gek is in een salade? Zoals in deze orzo salade.


Wat heb je nodig (ingrediënten):
- 300 gram kipgehakt
- 2 eetlepels kruidenroomkaas
- 25 gram panko
- ½ theelepel chilivlokken
- 25 gram Parmezaanse kaas (geraspt)
- 1 eetlepel peterselie (vers – fijngesneden)
- 1 ui
- 1 teen knoflook
- 175 gram orzo
- 200 gram kruidenroomkaas (bv Boursin cuisine)
- 1 theelepel citroenrasp
- 1 theelepel citroensap
- 100 gram spinazie (vers)
- 3 eetlepels Parmezaanse kaas
- 1 blik artisjok harten op water (a 390g)
- olijfolie, peper en zout
ZO MAAK JE HET (bereidingswijze):
- Doe alle ingrediënten voor de gehaktballetjes in een ruime kom en meng dit door elkaar. Breng op smaak met flink peper en een beetje zout en rol hier nu circa 12-14 gehaktballetjes van.
- Verhit olijfolie in een koekenpan en bak de kipgehaktballetjes rustig op laag/ middelhoog vuur gaar en licht goudbruin.
- Verhit ondertussen een beetje olijfolie in een ruime keukenpan. Fruit de ui en knoflook even aan.
- Voeg dan de orzo toe en bak even mee.
- Giet er 400 ml water bij en breng aan dit kook. Roer de kruidenroomkaas, citroenrasp en sap erdoor en voeg handje voor handje de spinazie toe tot deze is geslonken.
- Voeg de Parmezaanse kaas toe en breng het geheel verder op smaak met ruim zwarte peper en zout en laat zachtjes koken tot de orzo gaar is.
- Halveer de artisjokharten en verwarm deze nog even mee.
- Verdeel de orzo over 4 borden, daarop de gehaktballetjes en naar smaak nog wat extra Parmezaanse kaas. Eet smakelijk!
voedingswaarden indicatie (per persoon/ portie):
*Merknamen in dit artikel kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.

Lies says:
Bloemkool ovenschotel was fantastisch dankjewel
Maris - Team Eefkooktzo.nl says:
Dat horen we graag, dank je wel! 🙂
Susan Koier says:
Weer een heerlijk recept!
Tot zo ver heb ik veel recepten van je site gehaald en altijd succes en smaakvol (en veel complimenten ontvangen).
Hierdoor heb ik wel mijn ‘standaard’ gerechten flink uitgebreid naar lekker dagelijkse maaltijden.
Dank Eef!
Maris - Team Eefkooktzo.nl says:
Wat ontzettend leuk om te horen, dank je wel! Worden we blij van 🙂
Tessa says:
Superlekker weer. Ik voeg de volgende keer meer spinazie toe en laat de artisjokharten achterwege, omdat ik dat zelf gewoon lekkerder vind. Die gehaktballetjes zijn ook erg smakelijk!
Julia says:
Echt heerlijk! Met courgette gemaakt omdat zoon geen artisjokhartjes lust… wel meer orzo gebruikt, 175 gram voor 4 personen vond ik echt te weinig. Ik heb 280 gram genomen en dat ging schoon op met z’n drieën 😀 (maar misschien zijn we grote eters?)
Anna - Team Eef Kookt Zo Anna says:
Altijd goed om het naar eigen wens aan te passen, heel fijn dat het zo goed smaakte!
Evi says:
Ik ga dit deze week maken! Vraagje; kun je voor de kipgehaktballen ook gewoon Boursin Cuisine gebruiken?
Dominique - Team Eefkooktzo.nl says:
Wat leuk, ja zeker kan dat!