Salade met perzik, tomaat en mozzarella. Soms kan het leven zo makkelijk zijn, een heerlijke salade, een beetje zon, goed gezelschap en genieten maar! Deze mega lekkere salade is ook nog eens makkelijk om te maken en juist door de speciale combinatie van ingrediënten een echte blikvanger tijdens een etentje.
Zelf vind ik dit soort makkelijke salades altijd heerlijk in de zomer. Weinig werk, groots resultaat. Het recept is voldoende om de salade als bijgerecht te serveren voor 2 personen. Lekker voor bij de BBQ, bij een soepje met een stokbroodje of juist een avondje AGV bijvoorbeeld. Eet je met meer? Verdubbel dan gerust de hoeveelheid.
Salade met perzik, tomaat en mozzarella, basilicum en balsamico siroop
Het is misschien een niet al te voor de hand liggende combinatie in een salade: perzik, tomaat, mozzarella, basilicum en balsamico siroop maar geloof mij het is een heerlijke combinatie! Maak overigens de balsamico siroop lekker zelf. Dat kun je eenvoudig doen door dit recept voor zelfgemaakte balsamico siroop te gebruiken. Uiteraard kun je ook kant-en-klare siroop kopen maar voor de tijd die je bezig bent met zelfgemaakte hoef je dat eigenlijk niet te doen. Daarnaast vind ik, persoonlijk 😉 , mijn recept voor zelfgemaakte balsamico siroop een stuk lekkerder (en zoeter) dan die uit de winkel. Die is vaak wat zurig en dat heeft dan weer niet mijn, persoonlijke, voorkeur.
Genoeg gekletst over deze heerlijke salade met perzik, tomaat en mozzarella! Tijd om ermee aan de slag te gaan en de zomer te vieren. Geniet van het zonnetje 😀 .


Ingrediënten
- 2 rijpe perziken
- 1 tomaat (groot)
- 1 bol mozzarella (125 gram)
- paar blaadjes basilicum
- 1 eetlepel balsamico siroop
Zo maak je het (bereidingswijze)
- Was de tomaat, snijd in parten, verwijder het vruchtvlees en snijd daarna in grove blokjes.
- Ontpit de perzik en schil deze (indien gewenst). Snijd vervolgens in partjes of blokjes.
- Scheur de mozzarella in stukken en snijd de blaadjes basilicum fijn.
-  Neem een bord en verdeel hierover alle ingrediënten met de blaadjes basilicum bovenop. Druppel hier de balsamico siroop over en eet smakelijk!
Labels/ merken in dit artikel kunnen onderdeel zijn van een betaalde samenwerking. Sommige links op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.



Beste Eef,
Ik heb je site via WELKE.nl ontdekt. Staan heerlijke recepten op! Ik zal zeker reageren, wanneer ik een recept heb geprobeerd.
Ik hoop dat je gauw derest kan updaten, zodat ik deze ook kan opslaan.
Alvast bedankt,
groetjes
Sheila
Wat ontzettend leuk om te lezen! Dankjewel 🙂 Ik heb dit recept direct voor je omgezet, achter de schermen ben ik hier nog druk mee bezig. Heb je nog meer recepten die je graag wilt opslaan, maar waarbij dat niet kan? Hoor het graag van je.
Ik ga dit zeker maken! Wat een kleurenpracht! En misschien doen ik er stiekem ook nog een avocadootje bij …
Ik ga dit zeker maken! Wat een kleurenpracht! En misschien doen ik er stiekem ook nog een avocadootje bij …
Helemaal lekker! Gewoon doen Ineke 🙂
Ziet er lekker uit! Combinatie met basilicum en balsamico-azijn vind ik ook altijd erg lekker.
Ziet er lekker uit! Combinatie met basilicum en balsamico-azijn vind ik ook altijd erg lekker.
Dank je wel 🙂