50 min.
4.54 van 83 stemmen

Ovenschotel met bloemkool

Ovenschotel met bloemkool. Een heerlijke ovenschotel die ook nog eens makkelijk is om te maken. Met romige aardappelpuree, lekker gekruid gehakt met onder andere kerrie en stukjes bloemkool erdoor. Echt een aanrader!

Ik vind deze ovenschotel met bloemkool echt ideaal voor een doordeweekse dag. Je kunt hem goed voorbereiden en dan eventueel op drukke dagen alleen nog maar even opwarmen in de oven. Heerlijk vind ik dit soort maaltijden! Wat ook zo’n fijne ovenschotel is die je goed kunt voorbereiden, is deze witlof ovenschotel.

Ovenschotel bloemkool en kerrie

Deze ovenschotel bloemkool heb ik op smaak gebracht met kerrie. Dat komt goed naar voren in het gerecht en past heel goed bij de overige smaken. Het gerookte paprikapoeder geeft het ook net een wat vollere smaak, maar is zeker niet overheersend. Mocht je nog niet overtuigd zijn, zeg ik het nog maar een keer: deze ovenschotel met bloemkool is echt een aanrader 😉 .

Ovenschotel met bloemkool gehakt aardappel en kerrie

Makkelijke ovenschotel met bloemkool

Naast de heerlijke gehaktvulling met stukjes bloemkool, bestaat deze ovenschotel bloemkool en kerrie uit een romige aardappelpuree én een roommengsel voor tussen de aardappelpuree en het gehakt. Met onder andere crème fraîche en verse peterselie. Dat maakt dit gerecht extra smeuïg, maakt het een beetje fris en daardoor vind ik echt een lekkere toevoeging. Trouwens, zo maak je hem:

Hou je sowieso van ovenschotels met bloemkool? Dan heb ik nog een lekker recept met bloemkool voor je.

Ovenschotel met bloemkool, kerrie
Ovenschotel met bloemkool

Ovenschotel met bloemkool

Een makkelijke ovenschotel met bloemkool, gehakt en romige aardappelpuree. Lekker op smaak gebracht met kerrie. Een aanrader!
4.54 van 83 stemmen
Voorbereiding20 minuten
Bereidingstijd30 minuten
Totale tijd50 minuten

Ingrediënten

4 personen
  • 1 kilo aardappels (iets kruimig)
  • 500 gram bloemkool (in kleine roosjes gesneden)
  • 1 ui
  • 2 tenen knoflook
  • 500 gram gehakt
  • 1 eetlepel kerriepoeder
  • 1 eetlepel gerookte paprikapoeder
  • 200 gram crème fraîche
  • 100 ml melk (+ een scheutje extra)
  • 1 ei (middel)
  • 1 eetlepel peterselie (vers – fijngesneden)
  • 1 theelepel uienpoeder
  • 75 gram geraspte kaas
  • olie, nootmuskaat, peper en zout

Zo maak je het (bereidingswijze)

  • Verwarm de oven voor op 175 graden boven- en onderwarmte.
  • Schil de aardappels en snij ze in blokjes.
  • Zet een ruime pan met water en een snuf zout op het vuur en kook hierin de aardappels beetgaar.
  • Zet nog een ruime pan met water en een snuf zout op het vuur en kook hierin de bloemkool beetgaar.
  • Ondertussen snipper je het uitje en snij je de knoflook fijn.
  • Verhit een beetje olie in een ruime pan en fruit hierin de ui en knoflook aan tot het lekker begint te ruiken.
  • Voeg dan het gehakt toe en bak dit rul terwijl je het op smaak brengt met een eetlepel kerriepoeder en een eetlepel gerookte paprikapoeder.
  • Als de bloemkool beetgaar is, giet je dit af en voeg je het toe bij het gehakt. Schep om zodat ook de bloemkool lekker gekruid is en breng verder op smaak met peper en zout. Bak de bloemkool even kort mee.
  • Giet de aardappels af als ze gaar zijn en stamp ze fijn tot een puree of gebruik hiervoor een pureeknijper. Meng 50 gram crème fraîche, een scheutje melk en naar smaak peper, zout en nootmuskaat door de aardappelpuree.
  • Maak het roommengsel door 150 gram crème fraîche, 100 ml melk, 1 ei, 1 eetlepel fijngesneden peterselie, 1 theelepel uienpoeder te mengen en voeg naar smaak peper en zout toe.
  • Verdeel het gehakt met de bloemkool over de bodem van een ruime ovenschaal, verdeel hierover het roommengsel en verdeel de aardappelpuree daaroverheen. Strooi de geraspte kaas erover.
  • Zet de ovenschaal met bloemkool voor ca. 30-45 minuten in de oven tot de aardappelpuree licht goudbruin is en eet smakelijk!

Video

Voedingswaarde per portie
Calorieën: 787kcal | Koolhydraten: 64g | Eiwitten: 37g | Vetten: 41g | Verzadigd vet: 19g

Labels/ merken in dit artikel kunnen onderdeel zijn van een betaalde samenwerking. Sommige links op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.

Ovenschotel met bloemkool

111 gedachten over “Ovenschotel met bloemkool”

  1. Hallo, ik kocht in de winkel creme fraiche. Maar die is lopend. Kocht ik dan de verkeerde of kan ik deze gewoon zelf een beetje opkloppen om in dit recept te gebruiken?

    Beantwoorden
    • Hi Jacqueline, hij gaart wel verder door ja maar behoudt als het goed is nog wel wat bite. Je kunt de bloemkool natuurlijk ook iets korter voorkoken als je wat meer bite wilt 😉 .

      Beantwoorden
  2. 4 sterren
    Lekker recept. Wij gebruikten een hoge kleinere ronde ovenschaal. Met het recept voor twee personen was de hoeveelheid puree prima. Alleen de hoeveelheid kaas is dan wel erg veel, dus iets aangepast. Volgende keer ga ik het proberen met Garam massala.

    Beantwoorden
  3. Hey dit lijkt me een super lekker recept heb echter wel een vraagje is het mogelijk om de ei uit het recept te laten? ik eet namelijk geen ei.

    Beantwoorden
    • Wat goed dat het zo gesmaakt heeft! Kan me goed voorstellen dat het per persoon verschilt hoe lang je ermee bezig bent, het blijft een indicatie. Maar volgende keer gaat het vast al wat sneller 🙂

      Beantwoorden
  4. 5 sterren
    Lekkere ovenschotel. Goedgekeurd door heel het gezin. Ook de dochter, die geen bloemkool lust, nam nog een tweede portie.

    Beantwoorden
  5. Hallo Eef
    Ik wil deze bloemkoolschotel maken voor de andere dag, maar kan dat rauwe ei dan geen kwaad als dat niet direct verwamt wordt, maar pas de andere dag?
    Gr. Tineke

    Beantwoorden
      • Je kunt ook een gepasteuriseerd ei gebruiken. Dan kun je het wel van te voren maken en pas op de dag dat je het wilt eten bakken.

        Groetjes Jolanda uit Denemarken

        Beantwoorden
        • Klopt inderdaad als je puur kijkt naar het ei, maar het gaart ook door als het allemaal warm is. Dus voor het meest lekkere resultaat, zou ik het zelf altijd eerst afbakken en afgebakken bewaren 🙂

          Beantwoorden
    • Je kunt het eruit laten, maar het is wel een grote smaakmaker in dit gerecht. Je zou het kunnen vervangen voor een andere kruidenmix die je lekker vindt, bijvoorbeeld garam massala, maar hoe dat precies uit gaat pakken durf ik je niet te zeggen.

      Beantwoorden
      • 5 sterren
        Heerlijk gerecht, groot succes. Nu voor de tweede keer gemaakt met rauwe bloemkool (wel even meegebakken) en omdat er geen currypoeder meer was, deze en de paprika vervangen door shoarma kruiden. Top!

        Beantwoorden
4.54 van 83 stemmen (72 stemmen zonder reactie)

Plaats een reactie