12u 50 min.
5 van 2 stemmen

Italiaanse bollen (No Knead recept)

Italiaanse bollen, onwijs lekkere broodjes die ook nog eens mega makkelijk zijn om te maken. Je hoeft niks te kneden, hebt er niet veel voor nodig en ik heb twee opties voor je voor de rijstijd. Pico bello!

Makkelijk Italiaanse bollen recept

Geïnspireerd door het heerlijke no knead brood wat ik laatst maakte, leek het me leuk ook eens kleine broodjes te maken. Ik ging voor Italiaanse bollen en kruidde het deeg met Italiaanse kruiden en oregano wat een heerlijke smaak aan het deeg geeft.

Je kunt eventueel nog een beetje Parmezaanse kaas door het deeg heen doen of op de broodjes strooien voor je ze de oven in doet. Niet perse de ‘authentieke’ Italiaanse bollen, maar wel héél lekker kan ik je vertellen.

No knead broodjes

Broodjes zonder te kneden

Je kunt de no knead methode zowel ‘snel’ als ‘langzaam’ doen. Bij de snelle versie ga je voor een zakje gist (7 gram) en voeg je wat suiker of honing toe waardoor het deeg sneller rijst. Bij de langzame versie voeg je minder gist en geen zoetstof toe. Je laat het deeg dan langzaam rijzen.

Het deeg is behoorlijk plakkerig dus bedek je aanrecht met lekker veel bloem en het is handig om een deegschraper te gebruiken. De bollen hoeven niet strak en mogen er wel een beetje rustiek uitzien, dat is juist de charme van dit recept. Gewoon een snel bolletje vormen en dat is meer dan voldoende.

Brood maken zonder te kneden

Italiaanse bolletjes

Je kunt deze Italiaanse bollen zo groot of klein maken als je zelf wilt. Natuurlijk kan de baktijd wel veranderen afhankelijk van de grootte van het brood. Ik vind het kleinere formaat van deze broodjes heerlijk, perfect om te beleggen voor de lunch. Bijvoorbeeld met carpaccio, dat is toch genieten!

Brood met Italiaanse kruiden

Een ander heerlijk Italiaans brood is natuurlijk focaccia. Ook die maak ik heel graag en kun je in verschillende formaten maken, maar het is zeker een ander brood dan dit recept. Het grote voordeel van dit recept voor Italiaanse bollen is dat je het dus niet hoeft te kneden, super easy dus.

Makkelijk Italiaanse bollen recept

Knapperige korst zonder pan

De grote versie van mijn no knead bread bakte ik in een braadpan. Doordat je dan een deksel gebruikt ontstaat er stoom en krijg je een lekkere knapperige korst. Maar dit recept voor Italiaanse bollen heb ik gewoon op de bakplaat gemaakt en toch hebben ze een heerlijk knapperige korst!

Ik heb namelijk het stoomeffect gecreëerd door wat water toe te voegen en te laten verdampen tijdens het verwarmen van de oven én tijdens het bakken. Zo ontstaat alsnog de stoom en krijg je heerlijke zachte broodjes met een knapperige korst. Genieten maar!

Italiaanse bolletjes no knead recept
Italiaanse bollen

Italiaanse bollen

Italiaanse bollen. Onwijs lekkere broodjes die ook nog eens mega makkelijk zijn om te maken. Je hoeft niks te kneden en hebt er niet veel voor nodig!
5 van 2 stemmen
Voorbereiding5 minuten
Bereidingstijd15 minuten
Rijstijd12 uur 30 minuten
Totale tijd12 uur 50 minuten

Ingrediënten

6 bollen
  • 425 gram tarwebloem
  • 3 gram gedroogde gist (ruim een halve theelepel)
  • 2 theelepels zout
  • 2 eetlepels Italiaanse kruiden
  • 1 eetlepel oregano (gedroogd)
  • 325 ml water (lauwwarm)

Zo maak je het (bereidingswijze)

  • Doe alle ingrediënten in een ruime kom en meng met een pollepel door elkaar tot alle bloem is opgenomen.
  • Dek vervolgens de kom af met huishoudfolie en laat het nu op een rustige plek (niet te warm, niet te koud) zo'n 12 uur rijzen. Voor de snelle versie, lees de notities hieronder.
  • Na die 12 uur bedek je het aanrecht met ruim bloem, stort het deeg erop en met een deegschraper (liefst een metalen) verdeel je het deeg in 6 stukken.
  • Vorm hier met je handen losjes 6 bolletjes van en leg op een met bakpapier beklede bakplaat. Laat nu nog 30 minuten rijzen.
  • Ondertussen verwarm je de oven voor op 230 graden boven- en onderwarmte en leg je een bakplaat op de bodem met hier 100 ml water terwijl de oven voorverwarmd.
  • Na 30 minuten doe je opnieuw 100 ml water erin (als het goed is, is de eerdere 100 ml verdampt) en schuif je de broodjes in de oven.
  • Bak de broodjes nu in 15-20 minuten goudbruin. Eet smakelijk!
Goed om te weten:
Voor de snelle versie:
Gebruik dezelfde ingrediënten alleen gebruik 7 gram gist en voeg 2 theelepels suiker of honing toe. De stappen zijn gelijk aan het recept alleen laat je het deeg nu 1 uur rijzen ipv 12 uur. De tweede rijs blijft hetzelfde, 30 minuten.
Voedingswaarde per portie
Calorieën: 261kcal | Koolhydraten: 55g | Eiwitten: 8g | Vetten: 1g | Verzadigd vet: 0.1g

Labels/ merken in dit artikel kunnen onderdeel zijn van een betaalde samenwerking. Sommige links op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.

Italiaanse bollen

34 gedachten over “Italiaanse bollen (No Knead recept)”

  1. Ik had verse gist gekocht inplaats van gedroogde gist omdat daar geen Enummer in zit. Maar die moest je als ik het goed begrepen heb in plaats van 3gr. dan 9gr gebruiken. Ben in afwachting wat het wordt. Staat nog te rijzen . Ben alvast blij met het recept .

    Beantwoorden
    • Je zou het kunnen proberen, het is wel echt anders qua samenstelling dus het kan dat de broodjes dan wat anders uitpakken.

      Beantwoorden
  2. Issa niemeijer heeft een boek geschreven over brood.
    Hij gebruikt heel weinig gist. 3 gram op een kilo meel. Met lange gisttijden en zonder kneden. Hij slaat het deeg wel om.

    Zie ook op YouTube. Daar legt hij het uit.
    In zijn boek staan ook desemreceptem. Inclusief starter maken.

    Beantwoorden
  3. Deze broodjes al enkele keren gemaakt, onwijs lekker van smaak! Nu zou ik ze graag iets “minder zwaar/luchtiger” zien, omdat het behoorlijk zware broodjes zijn, is er een manier om dit te doen?

    Beantwoorden
  4. Bij mij zijn de broodjes plat gebleven.
    Die 12 uur heeft het goed gerezen maar die 30minuten op de bakplaat leken niet zo veel te doen.
    Tips?

    Beantwoorden
  5. Vandaag gemaakt. De broodjes wel langer gebakken omdat ze bleek beleven. Daarna kwam het goed. Op de helft Parmezaanse kaas gedaan. Andere helft niet. Volgende keer doe ik ze allemaal met kaas. Heerlijk! Dankjewel voor dit makkelijke recept!

    Beantwoorden
  6. Hoi Eef, een vraagje over de italiaanse bollen: giet je het water uit over de bakplaat, of zet je het er in een wijd kommetje op?
    En dank je wel voor al die heerlijke recepten, hoor!

    Fijne feestdagen voor jou en iedereen.

    Beantwoorden
5 van 2 stemmen (1 stem zonder reactie)

Plaats een reactie