Havermoutcrumble met appel uit de oven een heerlijke crumble die je zowel als ontbijt en als toetje zou kunnen eten. Lekker met een beetje yoghurt erbij bijvoorbeeld.
Dit recept is de ‘gezondere’ versie van het heerlijke recept: appel kruimel toetje. Je kunt overigens nog wat aanpassingen maken om hem nog iets meer verantwoord te maken en daar zal ik je wat tips voor geven.
Havermoutcrumble met appel uit de oven
In het recept gebruik ik een beetje boter en suiker. Uiteindelijk komt dit neer op een halve eetlepel suiker per persoon en dito boter. Je kunt het recept ook volledig zonder suiker maken, maar met dat kleine beetje suiker is hij wel net even lekkerder. Het geeft het zoetje aan de havermoutcrumble en zorgt ook voor een lekkere kruimel. Je kunt de suiker ook vervangen voor kokosbloesemsuiker of een vergelijkbaar product mocht je dit willen. De boter kun je vervangen voor kokosolie dan heb je een veganistische versie. Aan jou de keuze 😉 Aanraden doe ik je hem zeker want deze heerlijke ovenschotel met havermoutcrumble, appel en kaneel is een feestje! Lekker voor het ontbijt: warme yoghurt en havermoutcrumble. Als toetje doet hij het overigens ook prima dus mocht je nog een beetje over hebben van het ontbijt, geef de oven even een slinger, verwarm hem nog even en geniet van deze zalige havermoutcrumble met appel uit de oven, lekker met een bolletje ijs erbij.

Wat heb je nodig (ingrediënten):
- 2 grote appels ((bijvoorbeeld Jonagold))
- 80 gram havermoutmeel*
- 20 gram amandelmeel
- 50 gram roomboter
- 2 eetlepels suiker
- 1 eetlepel honing
- 1 eetlepel kaneel
- 1 theelepel citroensap
ZO MAAK JE HET (bereidingswijze):
- Verwarm de oven voor op 180 graden boven- en onderwarmte.
- Schil de appels en snij ze in kleine blokjes.
- Meng de honing, kaneel en citroensap door de appels en verdeel ze over een kleine ovenschaal.
- Maak de havermoutcrumble door de boter in kleine stukjes te snijden en tot een kruimeldeeg te mengen met het havermoutmeel, amandelmeel en de suiker.
- Verdeel de havermoutcrumble over de appels.
- Zet de ovenschaal in de oven voor 30-40 minuten. Even laten afkoelen en eet smakelijk! Lekker met een beetje yoghurt erbij.
handig om te weten:
voedingswaarden indicatie (per persoon/ portie):
*Merknamen in dit artikel kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.
Eva says:
Dit recept is echt top! Ik heb dit nu al vele malen gemaakt voor de lunch en elke keer verbaas ik me weer hoe lekker dit is. Echt een aanrader!
Eef says:
Wat ontzettend leuk om lezen. Dank je wel voor je reactie 🙂
Anne says:
Voor hoeveel personen is dit recept?
Eef says:
Staat in het recept vermeld bij de hoeveelheid.
Renee says:
Mijn favoriete crumble recept! Ik laat de suiker weg en voeg er soms blauwe bessen, kokosrasp en vaak gehakte nootjes aan toe. En tip: smelt de roomboter even dan roer je die zo door het meel.
Eef says:
Wat leuk om te lezen, dankjewel voor je reactie 🙂
Clementine says:
Kan je de crumble ook alleen met havermout maken?
Dus zonder amandelmeel.
Maris - Team Eefkooktzo.nl says:
Hi Clementine! Op zich kan het wel als je de havermout voor een deel fijnmaalt in een keukenmachine (= havermoutmeel), maar of het resultaat net zo lekker is durf ik niet te zeggen.
Marion says:
Hoeveel kokosolie moet je gebruiken ipv de boter?
Anna - Team Eef Kookt Zo Anna says:
Hi Marion, deze kun je denk ik wel 1 op 1 vervangen. En anders op gevoel wat extra toevoegen!