Appelbollen gevuld met amandelspijs. Oh yes dat lees je goed. Appelbollen met een vulling van amandelspijs. Warm uit de oven in een jasje van knapperig bladerdeeg met een laagje kaneel aan de binnenkant en een laagje suiker aan de buitenkant… krijg je al trek?
Jullie weten dat ik regelmatig mee doe met de foodblogswap, hierbij krijg je willekeurig een andere blog toegewezen waarvan je een recept kiest en hier je eigen draai aan geeft. Ontzettend leuk, maar de groep bloggers die meedoet wordt wel helaas elke keer minder, waardoor de kans dat je nieuwe blogs ontdekt ook kleiner wordt.
Swiepswoepswap
Nu is er nóg een foodblogswap alleen heet die de ‘Swiepswoepswap’. Nee, die naam heb ik niet zelf bedacht, die is bedacht door Mandy van de blog Mandyandmore. Mocht je het leuk vinden, kun je zelf ook mee doen. Ook als je geen recepten deelt op een eigen blog of Instagram account, dan kun je als ‘extra’ mee doen. Niemand maakt dan van jou iets want je deelt immers geen recepten, maar je krijgt wel willekeurig een andere blog toegewezen om van te koken. Ik zelf vind het persoonlijk zelf een leuke manier om nóg meer leuke foodies te ontdekken (en er zijn er veel kan ik je vertellen 😉 ), om even uit je ‘comfortzone’ te gaan en lekker creatief te bezig zijn.
De gevulde appeltjes van Linda
Ik kreeg de blog van Linda, Lekker eten met Linda toegewezen. Die kende ik al van Instagram en ik had direct zin in om iets lekkers van haar blog uit te kiezen. Ik volg Linda inmiddels al heel wat jaren, deze dame heeft een lekker afwisselend aanbod van gezonde(re) recepten tot heerlijke baksels. Echt een ontzettend leuke foodie en ik raad je dan ook zeker aan om haar te volgen en even een kijkje te nemen op haar blog. Mijn oog viel al snel op dit recept voor appeltjes uit de oven met zelfgemaakt spijs voor de swiepswoepswap. Linda heeft er een verantwoorde versie van gemaakt, zoals ze zelf aangeeft met zelfgemaakt amandelspijs. Hij leek me heerlijk, maar het leek mij ook erg leuk daar een eigen draai aan te geven door juist voor de iets minder verantwoorde versie te gaan 😛 Dat is gelukt en wat is het lekker geworden!
Appelbollen gevuld met amandelspijs
Het leuke is, dit is echt zo’n simpel receptje en toch heeft het echt dat ‘wauw’ effect. Ook helemaal leuk als nagerecht voor tijdens een etentje of de feestdagen. Met een beetje mazzel heb je trouwens de meeste producten wel in huis. Je hebt er niet heel veel voor nodig: appels, bladerdeeg, amandelspijs en verder suiker en kaneel.
Ik smeer de appelbollen trouwens bewust in met suiker en water in plaats van eigeel en suiker. Dit omdat de combinatie van water en suiker zorgt voor een harde buitenkant die mooi bol blijft terwijl het appeltje aan de binnenkant zacht wordt. Een tip die ik ooit leerde van Cees Holtkamp. Steek er nog een stokje kaneel in als het stokje van de appel (eventueel een blaadje munt als blad kan natuurlijk ook nog) en serveer de appelbollen zo, met een toef slagroom of een bolletje ijs. Geniet ervan!
Wat heb je nodig (ingrediënten):
- 6 appels (klein tot middel)
- 6 plakken bladerdeeg (ontdooid of uit de koeling*)
- 150 gram amandelspijs
- 2 eetlepels melk
- 1 eetlepel citroensap
- 1 eetlepel kaneel (gemalen)
- 6 stokjes kaneel
HANDIG OM TE HEBBEN:
ZO MAAK JE HET (bereidingswijze):
- Verwarm de oven voor op 220 graden boven- en onderwarmte.
- Haal met de appelboor het klokkenhuis uit de appels en maak de opening iets ruimer (ongeveer zo breed als je duim).
- Schil de appels.
- Meng de spijs met de melk en het citroensap zodat het een smeuïge pasta wordt. Vul hiermee de appels.
- Neem een vierkante plak bladerdeeg, kwast hem in met een klein beetje water en strooi hierover naar smaak de kaneel.
- Zet hierop de appel, vouw de punten naar het midden toe en druk dicht (je kunt zachtjes trekken aan het deeg indien nodig).
- Vouw de andere puntjes ook naar het midden toe zodat het strak om de appel zit.
- Kwast de appel weer in met een beetje water en rol hem vervolgens door de kristalsuiker die je in een diep bord hebt gedaan.
- Zet de appels op een bakplaat en bak ze in ca. 25-30 minuten goudbruin iets onder het midden van de oven. Laat even iets afkoelen, maar warm zijn ze het lekkerst. Helemaal met een dot slagroom of een bolletje ijs 😉 Eet smakelijk!
Helmaja Addink says:
Hallo!
Kun je de appelbollen één dag van te voren maken en ze een dag later afbakken??
Eef says:
Nee dat zou ik niet doen met het risico dat de appelverkleurd en het bladerdeeg zompig wordt