Salade met gegrilde perzik. Deze salade is zo fantastisch en tegelijkertijd zo onwijs makkelijk om te maken. Echt mijn nieuwe, zomerse favoriet. Deze wil je maken!
Gegrilde perzik salade
Geen ingewikkelde ingrediënten of bereidingen, maar slechts een handjevol ingrediënten en binnen 20 minuten heb je deze waanzinnige salade met gegrilde perzik op tafel staan. Deze salade is heerlijk voor bij de BBQ of als maaltijdsalade en past dus zeker binnen mijn BBQ recepten!
Het leuke is dat je de perziken en tomaatjes perfect kunt grillen op de BBQ. Dat hoeft maar heel kort, maar geeft het wel extra veel smaak. Je kunt overigens ook prima een grillpan gebruiken.

Makkelijke perzik salade
Doordat hij zo simpel is om te maken, past hij in dezelfde categorie als deze tomatensalade. Zowel voor dat recept als deze salade is het wél belangrijk dat je kwalitatieve ingrediënten gebruikt.
Dus heerlijk, zoete en rijpe perziken, lekkere tomaatjes, knapperige veldsla, verse oregano en goede olijfolie zijn een must.

Salade met gegrilde perzik en burrata
Vergeet ik toch bijna nog te benoemen dat de burrata het geheel echt afmaakt. Het maakt de salade vol van smaak en romig. Het past perfect bij de andere zomerse, ingrediënten. Echt een topper in mijn collectie salade recepten is dit geworden.
Op zoek naar meer inspiratie voor perzik recepten? Neem een kijkje tussen mijn recepten met perzik!


Ingrediënten
- 3 perziken (rijp)
- 250 gram cherrytomaten
- 100 gram veldsla
- 1 bol burrata
- oregano (vers)
- olijfolie, peper en zout
Ook handig:
- Grillpan of BBQ
Zo maak je het (bereidingswijze)
- Schil de perziken en snij ze in partjes. Bestrijk een beetje olijfolie aan beide kanten en grill ze in de pan of op de BBQ tot ze mooie grillstrepen hebben.
- Grill de tomaten ook even kort mee tot ze zachter zijn en licht gegrild.
- Verdeel dan wat veldsla over een mooie schaal, hierover verdeel je de gegrilde perzik, cherrytomaten en tot slot de bol burrata.
- Breng de salade op smaak met goede olijfolie, peper, zout en (verse) oregano. Eet smakelijk!
Labels/ merken in dit artikel kunnen onderdeel zijn van een betaalde samenwerking. Sommige links op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.



Mooie combinatie van smaken. Heerlijk fris! Dankjewel
Dankjewel 🙂
Hallo Eef, Wat weer een heerlijk recept! In de beschrijving heb je het over ‘ gebruik alleen kwalitatief goede ingrediënten’. Nu heb ik een vraag over de olijfolie extra vierge, voor in deze zomerse salade. In de winkel ben ik geschrokken van de prijzen van olijfolie. Die zijn zo omhoog gegaan. Mag ik vragen welke olijfolie jij gebruikt? Ook de om in te bakken?
Goed om te horen dat je het een heerlijk recept vindt! 🙂 Olijfolie is inderdaad een heel stuk duurder geworden ivm de slechte oogst. Ik zou zelf altijd gaan voor extra vierge en dan het liefst met een mooie groene kleur. Wil je echt een goede olijfolie ga dan eens naar een speciaalzaak waar ze je ook goed kunnen informeren a.d.h.v. je eigen smaak. Uit de supermarkt (AH) vind ik Monini ill poggiolo (plopdop fles), carapelli bio extra vergine en Lliada lekker dat zijn wel wat duurdere merken. Alhoewel ik nu zie dat dat verschil lang niet zo groot (meer) is.