Ovenschotel met kip. Een onwijs romige ovenschotel met kip, champignons, groenten en een heerlijke crumble-achtige topping. Een verrassende ovenschotel, makkelijk om te maken en waanzinnig lekker!
Romige ovenschotel met kip en champignons
Laatst had ik weer eens een kookdag met de leuke Simone. Zo’n dag is zowel heel gezellig als érg lekker, deze ovenschotel met kip was een ideetje van Simone en hij viel goed in de smaak. Zo romig en vol van smaak! Echt een groot succes!
Ze kwam op het idee voor deze kip ovenschotel omdat we een soort hartige crumble (of cobbler) wilden maken. Een beetje in het straatje van de apple crumble dus (een vulling met een deegtopping erop), maar dan een hartige variant en meer in de vorm van scones dan echt een kruimellaag. We kozen voor een mengsel van champignons, wortel, broccoli, kip, verschillende kruiden en een heerlijk roommengsel.

Ovenschotel kip maken
De ‘hartige scones’ mogen natuurlijk niet ontbreken dus maakten we naast de vulling ook nog een topping. Een soort deegballetjes met tijm en oude kaas erdoor. Die leg je met een handige ijsschep bovenop de vulling net voordat het in de oven gaat en bak je als een heerlijke krokante topping mee. Die krijgt door het bakken een krokante bovenkant en blijft nog een beetje zacht en smeuïg van onderen door het vocht van de ovenschotel.
Het liefste bak je de ovenschaal direct af zodra je de bolletjes deeg erop hebt gelegd (hier hou je sowieso wat ruimte tussen omdat ze nog wat uitlopen in de oven), zodat het niet teveel in de vulling zakt en ze lekker krokant blijven.

Heerlijke kip ovenschotel
Deze ovenschotel met kip is heel makkelijk om te maken en onwijs lekker. Echt eens een andere ovenschotel dan je wellicht gewend bent. Ik zou vooral zeggen, probeer het eens. Je kunt eventueel nog variëren met extra groenten. Voeg bijvoorbeeld nog sperziebonen of doperwten toe. Een frisse salade erbij is ook lekker.
Op zoek naar meer lekkere ovenschotels? Deze pasta ovenschotel is heerlijk romig en ook zeker een aanrader!


Ingrediënten
- 3 eetlepels boter
- 1 ui (gesnipperd)
- 3 teentjes knoflook (fijn gesneden)
- 250 gram champignons (in plakjes)
- 200 gram broccoli (in roosjes)
- 1 winterpeen (in blokjes)
- 40 gram bloem
- 500 ml kippenbouillon
- 150 gram crème fraîche
- 3 eetlepels bieslook (vers – gehakt)
- 3 eetlepels peterselie (vers – gehakt)
- 300 gram kipfilet (gekookt en geplukt)
- 150 gram zelfrijzend bakmeel
- ½ theelepel suiker
- 150 ml karnemelk
- 60 gram gesmolten boter
- 3 takjes tijm (alleen de blaadjes)
- peper en zout
- 100 gram geraspte oude kaas
Ook handig:
Zo maak je het (bereidingswijze)
- Verwarm de oven voor op 200 graden boven en onderwarmte.
- Smelt de boter in een ruime koekenpan. Fruit de ui. Bak dan de knoflook en champignons ook even mee.
- Kook ondertussen de broccoli en winterpeen beetgaar in een pannetje met water (ca. 5 minuten). Giet af en zet apart.
- Voeg de bloem toe aan de ui, knoflook en champignons en roer goed door. Bak ca. 2 minuten mee.
- Voeg de bouillon toe en breng aan de kook. Laat rustig pruttelen tot het ingedikt is.
- Voeg dan de crème fraîche, verse kruiden, gekookte kip en de gekookte groentes toe. Breng op smaak met peper en zout.
- Meng dan voor de topping het zelfrijzend bakmeel met de suiker. In een andere kom meng je de karnemelk en de gesmolten boter. Meng dan samen met de tijm en geraspte kaas erbij tot je een plakkerig deeg hebt.
- Verdeel het kip-groente mengsel in een ovenschaal. Maak bolletjes deeg met een ijsschep en verdeel die over het kipmengsel. Laat er wat ruimte tussen, ze zetten nog uit.
- Bak ca. 30-35 minuten of tot goudbruin en gaar. Eet smakelijk!
Labels/ merken in dit artikel kunnen onderdeel zijn van een betaalde samenwerking. Sommige links op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.



Hai!!
Lees ik er nu overheen..moet ik de kipfilet koken??
Niet baÄ·ken ..
Jacqueline
Ik zou aardappelpuree in hoopje opspuiten
Kan zeker!
‘Ik kijk iedere week uit naar je recepten, sinds kort moet ik (nou ja moeten) zoutloos koken en dit lijkt me weer een ideaal recept daarvoor. Ook de taco kruidenmix ga ik maken (zonder zout)
Wat leuk om te horen, kook ze en geniet ervan!
Wat een heerlijk recept. Echt smullen. Had alleen wel gekruide stukjes kippendij gebakken en toegevoegd, ipv gekookte kip. In het bakvet van de kip vervolgens de ui gefruit. Ook slagroom ipv crème fraiche gebruikt en wat extra groenten, paprika en boontjes. Ideaal gerecht om wat overgebleven groente of aardappel in te doen. 🤩
Dat klinkt als goede aanpassingen inderdaad. Fijn dat het gesmaakt heeft en dank voor je reactie 🙂
Wat een heerlijk gerecht weer , mijn zoon van 14 vroeg gisteren of we dit weer een keer konden eten ……dus raad maar wat er vanavond op tafel komt . Hij kijkt er al naar uit !
Fijn van die recepten waar we alle 4 van smullen !
Wat super om te horen! Bedankt voor je reactie 🙂
Wat een heerlijk recept.
Gisteravond gemaakt en man en kinderen hebben gesmuld. Vandaag het restje mee naar kantoor 🙂
Verse kruiden zijn aanrader en zelf iets meer wortel en broccoli toegevoegd (waarschijnlijk ook kip, lag nog in de vriezer).
Wat leuk om te horen, dankje Sandra!
Een heerlijk recept.
Met wat extra verse kruiden geeft het veel smaak.
Heerlijk. Recept iets aangepast door wat extra wortel en broccoli toe te voegen. Anders wat karig in groenten, maar recept blijft bewaard. Dank je wel.
Wat leuk om te horen dat je je eigen draai eraan hebt gegeven! Jij bedankt! 😀
Kan ik dit gerecht een dag van tevoren klaar maken en de volgende dag in de oven zetten om af te maken.
Ik lees dat de smaak een beetje flauw wordt bevonden. Waarmee kan ik dit meer smaak geven?
Hi Tiny, dat lijkt me geen probleem! Wel even in de koelkast bewaren natuurlijk ;-). Wat betreft de smaak, dat is een kwestie van.. smaak? Even proberen dus denk ik, je kunt altijd tijdens het koken proeven en meer smaakmakers toevoegen als je daar behoefte aan hebt.
Uitgebreid staan te koken maar was wel teleurgesteld. Ik kreeg er geen smaak in. Was al wel wat gewaarschuwd door andere reacties.
Had er erg veel zin in na dat heeeerlijke recept voor de Chili concarne . Deze gaat van de bewaarlijst.
Hi Hans, wat jammer om te horen maar bedankt voor je feedback. Smaken verschillen natuurlijk, soms is iets gewoon niet ‘je ding’. Hopelijk kun je wel genieten van andere recepten op de blog! 🙂
Superlekker!!
Superlekker recept, dankjewel !
Al twee keer gegeten , maar ik ga het zeker nog vaker maken!
Lekker om al die extra groentes die je voorstelt er nog bij te doen.
Ook al onze kleinkindjes hebben er heerlijk ervan gesmuld !!
Wat super om te horen! Bedankt voor je reactie 🙂
Vond voor het eerst een gerecht minder lekker. Ik miste beetje smaak was voor ons beetje eentonig
Dit was voor mij een beetje het-ging-wel-recept. Ik vond de meelsmaak wat te overheersend. Eergisteren gemaakt.
Jammer om te horen! Maar smaken verschillen natuurlijk 🙂
Ik was het aan het maken en las bij stap 6 ineens gekookte kip en gekookte groenten toevoegen. Klopt dit omdat het moment van kip koken nergens staat. Moet de kip voorgekookt in de oven?
Hi Suzanne, de groenten kook je bij stap 3 en als je de ingrediëntenlijst goed hebt bekeken zie je achter de kip (gekookt en geplukt) staan. Hopelijk heeft het goed gesmaakt!
Hoi, lijkt me een heerlijk recept maar heb je een alternatief voor de kaas of kan ik die dropping weglaten.
Je kunt de kaas uit de topping weglaten of inderdaad de gehele topping, maar dat is juist wel een lekkere toevoeging aan dit gerecht!
Hey, wij lusten helemaal geen champignons. Kan ik dat door iets vervangen of gewoon weglaten?
Alvast mijn dank.
Groetjes.
Dag Petra, je kunt eventueel een andere groente toevoegen die jullie lekker vinden, misschien courgette of venkel?
Gister gemaakt was heel lekker! Gaan we vaker maken.
Wat super om te horen, bedankt voor je reactie!
Hallo! Kun je ook gewone melk gebruiken ipv karnemelk?
Groetjes
Hi Katrijn, dat kan maar dan moet je wel een klein beetje citroensap of azijn toevoegen voor hetzelfde effect. Je voegt 1 eetlepel azijn/citroensap toe op c.a. 250 ml melk. Dit roer je dan door en laat je even 10 minuten staan voor gebruik!
Hallo, zou je dit ook een dag tevoren kunnen maken en dan het deeg ook vast voorbereiden en er bij het afbakken op doen?
Ik denk dat dat wel kan, echter hebben we het zelf nog niet geprobeerd. Dan zou ik het in de koelkast bewaren en een half uurtje voor je het gaat bakken eruit halen.