Butter Chicken, een heerlijk recept uit de Aziatische keuken, of om iets specifieker te zijn: uit de Indiase keuken. Butter Chicken is boterzachte kip in een kruidige, romige saus. Dit Indiase gerecht is fluweelzacht van smaak en zet je binnen 30 minuten al op tafel. Serveer met verse groenten en wat naanbrood of rijst.
Butter Chicken heet niet voor niets Butter Chicken of zoals wij in Nederland zouden zeggen, boter kip. Het gerecht is boterzacht, maar dit is niet de reden waarom dit gerecht deze naam heeft.
Butter chicken
Butter Chicken is een redelijk nieuw gerecht binnen de traditionele Indiase keuken. Normaliter wordt er in deze keuken namelijk vaak olie gebruikt, maar in dit gerecht wordt roomboter gebruikt.
Het gebruik van roomboter in gerechten is vernieuwend te noemen voor deze van origine traditionele keuken. Het gebruik van roomboter maakt het gerecht erg rijk, maar tegelijkertijd ook zo ontzettend lekker.

Butter Chicken is echt een waanzinnig lekker gerecht dat je binnen 30 minuten al op tafel hebt staan. Mild van smaak en toch kruidig.
Garam masala is misschien niet een kruidenmix die je standaard in je kastje hebt staan, maar het is wel echt een aanrader, zo lekker! Je kunt het vinden in de meeste supermarkten, maar ook hier online bestellen. Ideaal voor de drukke doordeweekse dagen.
Zelf vind ik het erg lekker om er naanbrood bij te serveren, maar je kunt uiteraard ook kiezen voor rijst of wat dacht je van aardappels?
Groenten voor bij butter chicken
In de saus zelf zit vrijwel geen groenten. Kort gekookte groene groenten zijn dan ook een fijne aanvulling op het gerecht en maken de maaltijd compleet. Verder gebruik ik in dit recept kipdijfilet. Kipdijfilet is wat vetter dan kipfilet waardoor het heerlijk mals blijft. Butter chicken is echt een gerecht om je vingers bij af te likken: zo lekker!
Indiase keuken
Net als ik dol op Indiase recepten? Bekijk dan ook eens deze heerlijke andere recepten uit de Indiase keuken: tikka masala, curry met pompoen en kip tandoori.


Ingrediënten
- 400 gram kipdijfilet
- 100 gram slagroom of kookroom
- 1 blik tomatenblokjes
- 2 eetlepels Griekse yoghurt
- 2 eetlepels zonnebloemolie
- 2 eetlepels roomboter (ongezouten)
- 2 eetlepels Garam Masala
- 2 theelepels citroensap
- 1 theelepel paprikapoeder
- 4 teentjes knoflook
- 2 uien
- peper, zout, kaneel
- Rijst
- Naanbrood
- Groenten
- Koriander
Zo maak je het (bereidingswijze)
- Snijd de kipdijfilet in blokjes en doe deze in een ruime kom. Doe hierbij de Griekse yoghurt, de heft van de knoflook, het citroensap, de helft van de Garam Masala en wat zout. Meng dit goed door elkaar en zet even apart zodat het lekker kan intrekken.
- Snipper vervolgens de uitjes. Verhit de zonnebloemolie in een pan en fruit de uitjes rustig aan tot ze glazig zijn geworden. Voeg vervolgens de rest van de fijngesneden knoflook toe en bak deze even mee. Doe er dan de rest van de Garam Masala, het paprikapoeder, een snufje kaneel en wat zout bij. Bak dit ook even mee en tot slot doe je er één blik tomatenblokjes bij. Breng dit aan de kook en giet de slagroom erbij. Zet het vuur direct laag en pureer het geheel met de staafmixer tot een gladde massa.
- Als de saus gepureerd is voeg je de kip toe aan de saus. Doe de deksel op de pan en laat dit vervolgens op middelhoog tot laag vuur een minuut of 15 lekker rustig pruttelen tot de kip gaar is.
- Zodra de kip gaar is roer je de roomboter door de saus (het gerecht heet niet voor niets ' Butter Chicken' 😉 ). Breng op smaak met peper & zout en garneer eventueel met wat blaadjes koriander. Eet smakelijk!
Labels/ merken in dit artikel kunnen onderdeel zijn van een betaalde samenwerking. Sommige links op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.



Ik zou het recept graag voor 6 personen in de slowcooker maken. Op welke stand en hoe lang zal ik dat doen? Dank je wel vast!
Wij hebben het recept zelf niet getest in de slowcooker, maar 4-6 uur op high en dan even kijken zouden wij aanraden.
Lekker hoor! ik woon niet in NL, de tomatenblokjes vervangen door een klein blikje tomatenpuree en twee grote verse tomaten. Erbij en papayasalade met mango, verse koriander en limoen.
Dat klinkt heerlijk, en wat een goeie oplossing!
Smullen altijd dit recept! Kan ik het ook een dag van tevoren maken en dan de volgende dag even opwarmen?
Hi Geertruida, dankjewel! Dat kan zeker, even goed laten afkoelen en dan in de koelkast bewaren. De smaken worden alleen maar lekkerder hoe langer het staat 😉 .
Moet de kip dus echt rauw bij de saus? Voelt heel gek om te doen!
Klopt inderdaad! Het pruttelt best een tijdje, dus dat komt helemaal goed, je kookt het eigenlijk een soort van 🙂
Vandaag gegeten. Wat een heerlijk recept. De kinderen hebben zitten smullen en ik ook. Dit gaan we vaker eten.
Wat leuk om te lezen! En heerlijk dat de kinderen het ook lekker vonden 🙂
ik heb dit gerecht gisteren gemaakt en hij gaat bij de favorieten. (met de Masala van Jonnie Boer). Ik heb het met rijst en boontjes gegeten. Erg smakelijk
Heerlijk, dankjewel!
Wat een heerlijk recept!! Ik heb het gisteren voor de eerste keer gemaakt en iedereen vond het lekker. Samen met rijst en oosterse roerbakgroenten. Dit recept komt vaker op tafel!
Dankjewel Els, wat fijn om te horen!
Geen verkeerd gerecht maar de smaak komt niet overeen met het origineel en dat vinden wij dan wel een tegenvaller. Je mist echt de smaak en kleur van kurkuma, gember en cashewnoten.
Hi Liesbeth, het is inderdaad niet een “traditioneel” recept maar ik heb hem gemaakt zoals ik hem lekker vindt! Je bent natuurlijk helemaal vrij om ingrediënten toe te voegen naar eigen smaak, dat maakt koken zo leuk!
Vandaag voor het eerst dit recept gebruikt. Mijn opdracht was koken voor 20 personen, voor de vaste gasten van het Leger des Heils op Urk. Man man, wat hebben ze gesmuld van de butter chicken en ik had dahl gemaakt met als toetje een bekertje kwark met banaan en aardbei. Opmerkingen waren, wat gaan we nu weer voor lekkers eten, wat ruikt het hier lekker en je mag elke dag wel komen koken. Dus ook aan jou complimenten!
Wat leuk Sarita, dankjewel! En wat fijn dat iedereen en zo van heeft genoten, echt top!
Heerlijk gerecht! Eigenlijk ‘hoort’ het met kokosmelk maar die vind ik in Nederland niet zo lekker dus de volle kookroom werkte ook heel goed. Met witte rijst en boontjes, smullen.
Fijn om te horen dat het recept in de smaak is gevallen 🙂
Hoi Eef, heb je het recept aangepast? Ik hem 2 x eerder van jou gemaakt en die was heerlijk, maar toen was dat niet met cashewnoten en de kip werd gemarineerd in yoghurt. Kan ik jouw oude recept nog ergens vinden?
Groetjes Leonie
Ik was er even mee aan het experimenteren, maar hij staat weer zoals eerst ?
Oh ik zie het super! Ga ik vanavond maken, zin in!
Eet smakelijk 🙂
Ik heb een vraagje! Kan ik het gerecht in de ochtend maken en in de avond opwarmen? En hoe raad je het opwarmen dan aan, in de pan? Alvast bedankt!
Hoi Anouk, ja hoor dat kan (gewoon op laag vuur opwarmen) 🙂 Eet smakelijk alvast!
Dit is echt ons go to familie recept. Vervang de slagroom door kokosmelk en iedereen smult ervan. Succes verzekerd en ik kan ook blind de boodschappen altijd halen 🙂
Nu pak ik voor de verhoudingen het recept er even bij, maar kan het zijn dat je het recept hebt aangepast? (Ik mis de yoghurt en zie nu bijvoorbeeld kurkuma, passata bij de ingrediënten staan)
Ik was er even mee aan het experimenteren, maar hij staat weer zoals eerst 😉
Ik zie het 🙂 Ik heb een variatie gemaakt met je experimentele recept (kurkuma, pasata) en de oude vertrouwde en dat was overigens heerlijk!
Wat leuk! De ‘nieuwe’ is ook heerlijk. Ik ga even kijken hoe ik beide duidelijk in 1 recept kan verwerken tzt
Superlekker!
Kokosmelk gebruikt ipv slag/kookroom, past beter vind ik, kokos proef je niet. De helft boter en geen koriander gebruikt, nog steeds heel erg lekker!
Zoetzure komkommer gaat hier prima bij.
Goed om te lezen! Bedankt voor je reactie 🙂
Dit is bij ons thuis echt een hit geworden. Ik heb hem de eerste keer met de kruiden van Johnny Boer gemaakt( Vadouvan kruidenmix). Die was al heerlijk geworden. Heb toen niet eens de boter toegevoegd en ook niet gemist.
De tweede keer heb ik hem met de Garam Masala kruidenmix gemaakt. Smaakte ook fantastisch.
Zeker een dag in de marina laten liggen. Zowel met Griekse yoghurt als lactose vrije yoghurt gemaakt en beide top!
Wat leuk om te lezen, dankjewel voor je reactie 🙂
Even leuk om te zeggen: ik maak dit recept nu al 2 jaar, het liefst als onderdeel van een uitgebreide Indiase rijsttafel wanneer ik gasten krijg en altijd is iedereen er weg van! Het blijft geweldig gewoon. 🙂
Wat ontzettend leuk om te lezen, dankjewel voor je berichtje 😀
Hoi eef,vandaag gemaakt en mijn gezin heeft echt nog net niet de pan uitgelikt. Meteen de vraag wanneer we dit weer eten. Groot succes! Zelfs de 13 maanden dreumes smulde er van. Bedankt!
Wat ontzettend leuk om te lezen! Hier doen we het voor. Bedankt voor je reactie! 😀
Geweldig goed gelukt. Precies de juiste verhoudingen, saus helemaal niet te dun. Misschien hebben anderen die hier wel last van hebben een groot blik tomatenblokjes gebruikt? Ik had er een van 400 gram, maar volgens mij zijn ze er ook groter. Compliment voor je site. Kom hier vaak inspiratie opdoen.
Wat leuk om te lezen! Dankjewel 😀
Súper heerlijk recept, wij hebben er van gesmuld???? De rest in de diepvries gedaan omdat ik veel te veel had hieraan. Dus binnenkort nog een keertje hiervan smullen.
Ik heb er witte rijst en (verse) sperzieboontjes bij gedaan, dat was een heerlijke tegenhanger.
Nou kan ik wel zeggen dat dit 1 van mijn favoriete recepten gaat worden, maar dan lieg ik, want alle recepten, van jou, die ik heb opgeslagen horen tot mijn favorieten.
Ahhh zo leuk om te lezen! Dankjewel 😀
Ik wil dit recept komend weekend gaan maken. Maar kun je i.p.v zonnebloemolie ook olijfolie gebruiken?
Dat kan zeker. Ik heb de voorkeur voor een ‘neutrale’ olie zoals zonnebloemolie in dit soort recepten, maar olijfolie kan natuurlijk ook.
Dankjewel!, je hoort nog wat wij er van vinden
Leuk! Ik ben benieuwd 🙂
Favoriet gerecht hier in huis! Wat ik wel lastig vind is dat de hoeveelheden aangepast worden in je ingrediënten lijstje als je het aantal personen veranderd, maar niet in het recept. Nou kom ik er wel uit maar er zullen vast mensen zijn die het niet door hebben en misschien met hoeveelheden ingrediënten blijven zitten ????. Misschien kan dat aangepast worden?
Wij zijn in ieder geval fan!
Heerlijk recept!
Dankjewel!