Zelf ijskoffie maken. Een recept naar mijn hart als koffieleut. Heerlijk verfrissend tijdens de warme zomerdagen. Nu wil je tijdens een warme zomerdag natuurlijk niet té lang in de keuken staan om een verfrissend drankje te maken. Dit recept voor ijskoffie is niet alleen snel klaar en makkelijk om te maken, maar ook nog eens waanzinnig lekker. Kijk, daar hou ik van!
Met dit recept zet je binnen 10 minuten een heerlijk glas vol ijs en ijskoude koffie op tafel (of het balkon, of de tuintafel of op je loungeset of…).
Elke ochtend
Ik start mijn dag elke ochtend met een lekkere bak cappuccino. Dat is echt even mijn momentje van wakker worden. Lekker rustig nippen aan een warme bak koffie, heerlijk! Pas daarna ga ik verder met mijn ochtendroutine. Ik ben een echte koffieleut zoals we hier zeggen.
IJskoud
Deze heerlijke koude ijskoffie is echt een favoriet van mij. Zoals het een echte koffieleut betaamd is deze ijskoffie wel lekker sterk. Ben je een iets minder grote koffieleut? Doe er dan iets meer melk in of gebruik in plaats van 2 espresso ijsblokjes, 1 espresso ijsblokje.
Nu vraag jij je misschien af wat een espresso ijsblokje is. Logisch. Een espresso ijsblokje is niets meer en niets minder dan espresso welke je in een ijsblokjesvorm hebt gedaan. Deze laat je bevriezen en klaar zijn je espresso ijsblokjes!
De espresso ijsblokjes zorgen ervoor dat de ijskoffie een lekkere volle koffiesmaak krijgt. Wanneer je gewone ijsblokjes van water gebruikt wordt het namelijk al snel waterig. Maak de espresso ijsblokjes een dag van tevoren. Even een nachtje in de vriezer en je kunt de volgende dag aan de slag! Met één kopje espresso maak je zo’n 3 tot 4 espresso ijsblokjes.
Wat heb je nodig (ingrediënten):
- 2 kopjes espresso
- 150 ml melk
- 2 espresso ijsblokjes
- 1 - 2 eetlepels suiker
- ijsblokjes (gewone ter garnering)
ZO MAAK JE HET (bereidingswijze):
- Zet 2 kopjes espresso. Doe deze in een shaker of in een afsluitbare beker.
- Voeg dan de melk, suiker (naar smaak 1 of 2 eetlepels) en de 2 espresso ijsblokjes toe aan de shaker of beker en sluit deze af. Schud het geheel goed door tot er een ijskoude koffie ontstaat. Shake it baby!
- Giet de koffie in een glas, garneer met ijsblokjes en een kleurrijk rietje. Proost!
Sandra says:
Lekker! Die espresso ijsklontjes maak ik ook wel eens en dan doe ik ze in een glas Baileys. Dat is echt zoooo lekker!
Eef says:
Oeh! Dat klinkt ook als een heerlijke combinatie Sandra, die ga ik even onthouden 🙂
Joyce rasing says:
Ah wat een heerlijke tip dank je wel
Eef says:
Graag gedaan 🙂
Demi | DE KOOKFABRIEK says:
Leuk receptje! Ga ik eens proberen
Ohmydish says:
Mmm, lijkt me echt heerlijk! Zeker op een warme dag 🙂
Marjolein says:
Wat een goede! Je recept gevonden na mijn waterige ijskoffie poging, ga het volgende x op jouw manier proberen!
Eef says:
Wat leuk! Op deze manier heb je zeker geen waterige ijskoffie meer 😉
lilou says:
het was echt leuk ik ben echt een liefheber van koken ik zit niet stil e, kook allen maar dus de keuken in eigen handen en ik ben nog maar 11
Eef says:
Wat knap van jou! Super gedaan 🙂