Spaanse tortilla uit de oven. Een makkelijk recept met een heerlijk resultaat. Deze Spaanse tortilla zit bomvol smaak en allerlei lekkere dingen zoals aardappels, bacon, geraspte kaas, bosui en knoflook. Lekker als tapas of als maaltijd met een lekkere salade erbij, dat kan natuurlijk ook.
De Spaanse tortilla at ik voor het eerst tijdens mijn stage in Spanje. Ik werkte als reisleidster voor de welbekende touroperator die het over “zonnetjes” op het “web” heeft (begrijp je welke ik bedoel 😉 ). Een paar keer in de week moesten we vakantiegangers wegbrengen naar de luchthaven van Barcelona waar, na een uur of langer gewacht te hebben, de nieuwe lading vakantiegangers de gate uit kwamen lopen.
Stage
Op de luchthaven van Barcelona was destijds voor de douane niet veel te beleven. Er waren geloof ik één of heel misschien wel twee horeca gelegenheden om wat te drinken en een hapje te eten. Aangezien de bustransfer vanaf de vakantiebestemming naar de luchthaven ongeveer 1,5 uur duurde en we vaak minimaal een uur moesten wachten op de nieuwe vakantiegangers, gingen we vaak lunchen op de luchthaven. Het aanbod was beperkt, kleffe broodjes, sapjes, salade en Spaanse tortilla. Aangezien ik graag nieuwe dingen probeer, wilde ik ook eens Spaanse tortilla proberen. Hij viel niet in de smaak…
Zelf aan de slag
Een barretje op een luchthaven is natuurlijk niet per definitie dé plek om een lekkere Spaanse tortilla te scoren, zeker niet als de broodjes nou ook niet echt om naar huis over te schrijven zijn. Een tijdje geleden had ik zin om eens zelf aan de slag te gaan met de Spaanse tortilla en er een lekkere, smaakvolle versie van te maken. Zie hier het resultaat: een heerlijke tortilla die zowel warm als koud ontzettend lekker is. Echt een aanrader!
Wat heb je nodig (ingrediënten):
- 375 gram aardappels
- 100 gram bacon (plakjes)
- 2 bosui
- 1 ui
- 2 teentjes knoflook
- 75 gram geraspte kaas
- 3 eieren
- peper en zout
- olijfolie
ZO MAAK JE HET (bereidingswijze):
- Verwarm de oven voor op 175 graden boven- en onderwarmte.
- Schil de aardappels en snij in blokjes. Snij ook de plakjes bacon in stukjes, de bosui in ringetjes, het uitje even snipperen en de teentjes knoflook fijn snijden.
- Neem een ruime koekenpan en verhit hier een beetje olijfolie in. Fruit eerst de knoflook en ui even aan tot ze iets glazig beginnen te worden. Voeg dan de stukjes bacon toe en bak deze even mee. Als laatste voeg je de blokjes aardappel toe en bak ze mee tot ze iets verkleurd zijn.
- Kluts ondertussen de eieren in een ruime kom met een beetje peper en zout naar smaak. Doe hier de ringetjes bosui en geraspte kaas bij en de gebakken aardappels en bacon. Schep om zodat alles goed verdeeld is. Giet het mengsel in een met bakpapier beklede cake- of springvorm.
- Zet de cake- of springvorm in de oven voor ongeveer 20-25 minuten tot de tortilla goudbruin van kleur en gaar is. Even laat afkoelen in de vorm en daarna in stukjes snijden. Je kunt de tortilla zowel warm als koud eten. Eet smakelijk!
voedingswaarden indicatie (per persoon/ portie):
*Merknamen in dit artikel kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.
Sandra says:
Wat is de Spaanse keuken toch fijn, zo lekker dit!
Demi | StudioKOOK says:
Echt een top receptje voor in je repertoire. Deze variant maak ik regelmatig, maar je kunt natuurlijk ook lekker variëren met de vulling.
Karin says:
Heerlijk recept. Bedankt
Anna - Team Eef Kookt Zo Anna says:
Lief, jij bedankt!
Ohmydish says:
Ha Eef, wat ziet dit gerecht er ook weer heerlijk uit! Volgende keer schuif ik bij je aan..
Rianne says:
Gebruik je hiervoor gekookte aardappelen?
Eef says:
Nee hiervoor kun je gewoon rauwe aardappel gebruiken. Uiteraard mag je ook gekookte gebruiken mocht je die over hebben maar het niet nodig ze van te voren te koken. Groetjes,
Rita says:
Hoi Eef, de tortilla staat nu in de oven. Om 20:00 uur gaan we het eten/ proeven.
Ik weet alleen nooit in welke lade/ gleuf ik moet gebruiken, heb de middelste maar gedaan.
Eef says:
Altijd de middelste doen, als het echt anders moet zijn dan zet ik het altijd duidelijk bij mijn recepten 🙂
Johanna says:
Hoe groot is de vorm die je gebruikt?
Eef says:
Ik durf het je in alle eerlijkheid niet meer te zeggen, inmiddels schrijf ik het overal bij maar 6 jaar geleden deed ik dat helaas nog niet. Ik zou even kijken hoeveel het mengsel is en dan een passende ovenschaal pakken. Op zich maakt het niet heel veel uit alleen als hij wat te groot is wordt de tortilla lager en bij een kleinere vorm hoger – daarop zul je eventueel de oventijd iets moeten aanpassen.
Nico says:
Ga eraan beginnen! Nog een beetje nazomeren. 🙂
Maris - Team Eefkooktzo.nl says:
Een beetje zon in huis met deze herfstige regenbuien 😉