Zien ze er niet waanzinnig uit deze Red Velvet Whoopies? Misschien ken je deze Amerikaanse zoete hapjes of misschien denk nu whi-who-whoopie-what..?! Red Velvet Whoopies lijken qua uiterlijk een beetje op macarons of misschien wel Oreo’s, maar dan anders en dat zijn ze ook.  Het rode ‘koekje’, ‘cakeje’ of beter ‘mini-taartje’ heeft de textuur van een compacte cake met een licht crunchy korstje, is zacht zoet en heeft een aangename bite. De vulling is romig en zoet met een vleugje vanille. Klinkt dat goed? Lees dan snel verder hoe je ze maakt!
Met deze Red Velvet Whoopies kun je zeker iemand verrassen! Natuurlijk leuk voor valentijn, maar dat is al even geleden. Aangezien moederdag voor de deur staat is dit wel de uitgelezen kans om ze dit weekend voor je moeder (of de persoon die je als je moeder ziet) te maken. Hiermee verras je haar zeker, leuk om mee te nemen voor bij de koffie, als ‘erbij’ voor als je bijvoorbeeld een high tea cadeau doet. Of wat dacht je van een uitgebreid thee- of koffiepakket met deze Whoopies erbij.
Zelf moeder? Dan zijn ze natuurlijk ook heel leuk om samen te maken. Genoeg redenen te bedenken om deze Red Velvet Whoopies te maken en daarom de hoogste tijd om aan de slag te gaan 😉 .
Wat heb je nodig (ingrediënten):
- 125 gram roomboter (kamertemperatuur)
- 1 ei
- 50 gram suiker
- 2 theelepels vanille extract
- 150 gram lichtbruine basterdsuiker
- 260 gram bloem
- 125 ml karnemelk
- 2 eetlepel cacao poeder
- 1/2 theelepel bakpoeder
- 1 1/2 eetlepel vloeibare rode kleurstof*
- 100 gram MonChou
- 150 gram poedersuiker
- snufje zout
ZO MAAK JE HET (bereidingswijze):
- Verwarm de oven voor op 190 graden boven- en onderwarmte.
- In een ruime kom mix je met een hand- of stamixer 100 gram boter, ei en de gewone suiker goed door elkaar. Voeg daarna 1 theelepel vanille extract toe, de basterdsuiker en de helft van de bloem. Goed mixen en dan de rest van de bloem, karnemelk. cacaopoeder, bakpoeder en een snuf zout.
- Als laatst mix je de rode kleurstof erdoorheen. Het deeg is nu best dik dus mocht het mixen met de mixer niet meer lukken, dan kun je het deeg kneden met je handen maar trek dan wel even plastic handschoentjes aan of gebruik een lepel om de kleurstof goed door het beslag te verdelen. Eenmaal verdeeld geeft het niet zo heel erg af, maar 'puur' kan het een behoorlijke troep geven (believe me 😉 )
- Bekleed een bakplaat met bakpapier en draai nu balletjes ter grootte van een walnoot van het deeg (ongeveer 20 gram per balletje). Leg ze op het bakpapier en druk de balletjes plat tot een rond koekje. Als je ovenplaat vol is zet je ze in de oven voor ongeveer 7-9 minuten en herhaal met de rest van het beslag.
- Laat de koekjes die uit de oven komen eerst echt goed afkoelen op het bakpapier of op een ovenrek voor je de vulling er tussen gaat doen.
- Om de vulling te maken mix je met een handmixer 25 gram roomboter, 100 gram MonChou, 150 gr poedersuiker en 1 theelepel vanille extract in een ruime kom tot een mooie egale gladde vulling.
- Besmeer de onderkant van het afgekoelde koekje met de vulling en leg hierover een ander koekje. Even aandrukken en herhalen met alle koekjes.
- Bewaar de koekjes 1-2 dagen in de koelkast. Eet smakelijk!
handig om te weten:
voedingswaarden indicatie (per persoon/ portie):
*Merknamen in dit artikel kunnen het gevolg zijn van een betaalde samenwerking. Sommige linkjes op deze pagina kunnen affiliate links zijn. Lees meer: disclaimer.
Ellen says:
Wauw, deze zien er zo feestelijk uit!
Karen says:
Die zien er echt fantastisch uit. Yum!
Anne-Marie Otter says:
Dat ziet er echt fantastisch uit. Ik heb altijd al een keer een red velvet cake willen maken!
Eefkooktzo says:
Ja, die staat ook ergens op mijn lijstje of red velvet brownies ook leuk 🙂
Hanna says:
Leuk kleurtje zeg! Ziet er smakelijk uit 🙂
Kim says:
Ahh ja dat ziet er zeker goed uit! 🙂 Mijn moeder krijgt een Dopper, haha.
Eefkooktzo says:
Ook leuk toch én handig 🙂
Nathalie says:
Dit wil ik echt eens gaan proberen:D
Liefs Nathalie
Manon says:
Oehhh dit ziet er echt super lekker uit! Wil ik echt eens maken 🙂
Kimberly says:
IK.MOET.DIT.MAKEN.
Eefkooktzo says:
Haha, JA.ZEKER.DOEN. 😉
kelly says:
Zien er inderdaad waanzinnig uit en zoals je beschrijft hoe de textuur is, vind ik deze ook waanzinnig lekker!!
Kirsty says:
Het ziet er wel heel lekker uit! Ik heb zelf een heel boek over whoopies, maar heb er nog nooit iets uitgemaakt, oeps!
Eefkooktzo says:
Wauw een heel boek over Whoopies, ik moet op onderzoek uit haha 😉 Te leuk.
Claudia says:
Ik zou dit eigenlijk moet weg klikken, maar man wat klinkt en ziet dit er lekker uit zeg. Holy moly!
Eefkooktzo says:
Haha niet weg klikken, MAKEN 😉
Dina says:
Ze zien er super uit!
Elien says:
Klinkt echt héééél erg goed! Heb eigenlijk nog nooit iets gemaakt van red velvet OF whoopies , maar dit begint me toch wel erg nieuwsgierig te maken.. :p
Eefkooktzo says:
Thx! Zeker een keer proberen al is het alleen maar voor de kleur (en stiekem om natuurlijk lekker te snoepen 😉 )
sannesannellwortels says:
Weet iemand hoeveel kcal hierin zitten?
Eef says:
Hoi Sanne, ik tel zelf op dit moment geen kcl waardoor ik het je niet zou durven zeggen. Je zou het aan de hand van de ingrediënten wel kunnen berekenen en dan delen door het aantal whoopies wat je gaat maken. Succes 🙂
Nicoline says:
Ik wil deze gaan maken maar er zit een foutje in het recept? In onderstaande staat 2x de basterdsuiker toevoegen vermeld? Wordt er iets anders bedoeld?
“In een ruime kom mix je met een handmixer 100 gr boter, ei, de BASTERDSUIKER en de gewone suiker goed door elkaar. Voeg daarna 1 tl vanille extract toe, de BASTERDSUIKER en de helft van de bloem.”
Eef says:
Oeps, nee dat is een tikfoutje. Ik heb direct even aangepast. Dank voor je oplettendheid 🙂
Marissa says:
Ik ben opzoek naar een recept van lang geleden dat zijn red velvet koeken met monchou. Nu dacht ik dat dit recept ooit op jouw website heeft gestaan maar klopt dat ook?
Groetjes
Eef says:
Nee niet op mijn blog maar het klinkt wel heel lekker 😉