Ga terug
–+ porties

Zelf boter maken

Met mijn makkelijke stap-voor-stap recept leer ik je om zelf thuis de allerlekkerste boter te maken. Zelf boter maken is makkelijk met dit recept!
Voorbereidingstijd: 20 minuten
Totale tijd: 20 minuten
Servings: 250 gram

Equipment

Ingrediënten

  • 500 ml slagroom
  • Zout

Instructies

  • Doe de slagroom in een schone kom van een keukenmachine. Je kunt dit ook met de hand doen door de slagroom in een afgesloten glazen (jam)pot te doen maar als je een keukenmachine met garde hebt: gebruik die. Je armen zullen je dankbaar zijn..
  • Klop de slagroom stijf en ga daarna, zoals je altijd hebt geleerd om niet te doen, door met kloppen.
  • Je blijft net zo lang kloppen tot de slagroom gaat schiften en dan klop je nog even door tot je klontjes boter en een soort wittig vocht over hebt. Dat laatste is karnemelk trouwens.
  • Zeef de boter van de karnemelk (deze is niet per definitie lekker om te drinken maar kun je wel gebruiken als karnemelk in recepten en hoef je dus niet weg te gooien).
  • Doe de boter dan in een ruime kom met water en ijsblokjes en kneed de boter. Ververs het water af en toe en kneed net zo lang tot het water schoon blijft en er geen karnemelk meer van de boter komt - doe je dit niet (goed) genoeg dan kan je boter snel ranzig worden.
  • Daarna kneed je nog een beetje zout of grof zeezout door de boter of een van de andere smaken en rol je het in een velletje bakpapier en kun je het in de koelkast bewaren. Geniet van je zelfgemaakte roomboter!
Gang: Basisrecept
Keuken: Frans, Internationaal
Trefwoord: roomboter
Author: Eef