Kook de rijst volgens de instructies op de verpakking. Zet apart en houd warm.
Verhit een wok of grote koekenpan op middelhoog vuur en bak de spekjes totdat ze knapperig zijn. Haal de spekjes uit de pan en laat ze uitlekken op keukenpapier. Laat een deel van het spekvet in de pan.
Voeg nog wat olie toe aan de pan met spekvet en verhit op middelhoog vuur. Voeg de knoflook toe en bak een 1 minuutje mee tot het lekker begint te ruiken.
Voeg de wortel en paprika toe en bak 2-3 minuten totdat de groenten zacht beginnen te worden.
Voeg de spitskool toe en roerbak alles samen totdat de spitskool net gaar is maar nog steeds een beetje knapperig, ca. 5-7 minuten. Voeg dan de taugé toe en bak gedurende 2 minuten mee.
Voeg de sojasaus, oestersaus, rijstazijn, sesamolie, komijn en chilivlokken toe. Roer alles goed door elkaar en bak nog eens 2-3 minuten. Breng op smaak met peper en zout.
Voeg de spekjes weer toe aan de pan en roer alles goed door elkaar.
Schep de spitskoolmix op borden en serveer met de gekookte rijst ernaast. Bestrooi met gehakte nootjes voor extra smaak en een bite. Eet smakelijk!