Citroen en gember, twee van mijn favoriete smaakmakers gecombineerd in een heerlijk frisse, zacht zoete citroen gember limonade. Aanrader!
Voorbereidingstijd: 5 minutenmin
Bereidingstijd: 10 minutenmin
Totale tijd: 15 minutenmin
Servings: 8glazen
Ingrediënten
200mlsuiker*
200mlwater
75mlcitroensap
20gramgembergeschild & in hele kleine blokjes gesneden
Instructies
Doe alle ingrediënten in een steelpannetje en breng dit aan de kook.
Kook tot de suiker volledig is opgelost en kook het dan in. De limonade moet qua dikte gelijk zijn aan een dunne siroop. Als het is afgekoeld zal het namelijk nog iets indikken. Als de limonade zover is dan zet je het vuur uit en haal je het pannetje van het vuur. Laat even afkoelen.
Giet daarna de limonade door een fijne vergiet in een kommetje of bakje en vervolgens in een fles/pot. De limonade is gekoeld enkele weken houdbaar.
Notities
*Voor dit recept hebben we een gelijk deel aan water en een gelijk deel aan suiker nodig. Vandaar dat de hoeveelheid suiker ook in milliliter is aangegeven in plaats van in gram.